Reklama
Reklama

Tadeusz Sznuk zadziwia wykształceniem i ścieżką kariery. To nie jedyna jego tajemnica

Tadeusz Sznuk to nie tylko kultowy prowadzący teleturniej "Jeden z dziesięciu", ma on bowiem w swojej karierze zawodowej znacznie więcej doświadczeń niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jego droga kariery była niekonwencjonalna.

Tadeusz Sznuk z pewnością zaskakuje już swoim wykształceniem. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, z tytułem magistra inżyniera elektronika. Po ukończeniu studiów pracował w zawodzie przez 10 lat.

Przedziwne ścieżki kariery Tadeusza Sznuka

Ta "techniczna część kariery" robi duże wrażenie na niewtajemniczonych, biorąc pod uwagę późniejsze osiągnięcia Sznuka w mediach. To właśnie ta różnorodność doświadczeń nadała niepowtarzalny rys jego późniejszej karierze jako prezentera i dziennikarza.

Reklama

Karierę w mediach Tadeusz Sznuk rozpoczął od pracy jako lektor, a następnie związał się z Polskim Radiem. Telewizyjną karierę rozpoczął zaś w latach 70., prowadząc programy "Świadkowie" i "Progi i bariery". W 1994 roku zaczął prowadzić "Jeden z dziesięciu" i tym samym w niedługim czasie stał się najbardziej rozpoznawalną twarzą teleturniejów w Polsce.

Tadeusz Sznuk to entuzjasta lotnictwa

Interesującym faktem z biografii Sznuka jest jego pasja do lotnictwa. 

Pan Tadeusz posiada licencję pilota, pisze artykuły do branżowych pism, a także prowadzi jako konferansjer wiele lotniczych imprez.

Zobacz też:

"Jeden z dziesięciu": jak program wygląda od kulis? Tajemnicza zasada

Tadeusz Sznuk ma niezwykle oryginalne hobby. Niewiarygodne, czym się zajmuje

Tadeusz Sznuk: takim zapamiętał go uczestnik "Jeden z dziesięciu"

Tadeusz Sznuk podupadł na zdrowiu? Prowadzący "Jeden z dziesięciu" mocno schudł

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tadeusz Sznuk | Jeden z dziesięciu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy