Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tadeusz Drozda: Nieznane fakty z życia satyryka

Już jako nastolatek do życia podchodził z olbrzymim dystansem. Umiał śmiać się ze wszystkiego, nie wyłączając samego siebie. Niewiele się od tamtego czasu zmieniło, choć Tadeusz Drozda kończy 70 lat. Nietuzinkowym poczuciem humoru ponad pół wieku temu podbił serce przyszłej żony Ewy.

W rodzinnym Brzegu, niedaleko Wrocławia, chodzili do jednej klasy w liceum i przypadli sobie do gustu. Ale nim stanęli na ślubnym kobiercu, musiały minąć lata.

Reklama

- Byliśmy bardzo dobrymi uczniami, uprawialiśmy sporty, chodziliśmy na SKS i na język niemiecki. Choć czasem umawialiśmy się do kina albo na potańcówki i podobaliśmy się sobie, w tamtym okresie nie byliśmy jeszcze parą, raczej przyjaciółmi - opowiadała o początkach ich życiowej znajomości pani Ewa.

Nim młodzieńcza fascynacja przerodziła się w dojrzałą miłość, rozjechali się na studia do Wrocławia. Ona wybrała uniwersytet, on politechnikę. Stracili ze sobą kontakt. 19-letni Tadeusz zdobywał pierwsze szlify kabareciarza w kultowym już wówczas teatrze Kalambur. Ewa pojawiła się na jednym z występów.

- Poszłam za kulisy pogratulować mu sukcesu - wspominała pani Ewa. - Tym sposobem odnowiliśmy znajomość. Imponował mi tym, co robi i przez to stawał mi się coraz bliższy...

Magia sceny w tamtych czasach była olbrzymia. Z "Kalambura" Tadeusz Drozda trafił do wrocławskiego kabaretu "Elita". Pierwszym wielkim sukcesem grupy był występ w Opolu w 1971 roku. Zdobyli na nim nagrodę Radiokomitetu. Wszystkie koleżanki Ewy od tamtej pory zazdrościły jej Tadeusza. - Z całą pewnością mogę powiedzieć, że to ja go zdobyłam - śmiała się po latach.

W 1975 roku zamieszkali w Warszawie. Tadeusz kupił przedwojenny domek w Radości, wymagający poważnego remontu. Rozpoczęły się małżeńskie boje o zakres tego remontu. Satyryk był zwolennikiem jak najmniejszych rujnacji i zmian, jego żona wręcz przeciwnie. Stawiał opór, ale do czasu.

Czytaj dalej na następnej stronie

Dowiedz się więcej na temat: Tadeusz Drozda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje