Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego będzie mieszkał w prawdziwych luksusach

Synek Meghan Markle i Harry'ego wychowa się w urokliwej Frogmore Cottage, dokąd przeprowadziła się rodzina.

Przez cały okres ciąży Meghan trwały gorączkowe spekulacje. Kiedy urodzi? Jak będzie wyglądać dziecko? I wreszcie, jak zostanie wychowane? Przyjmowano do wiadomości ciemniejszą karnację dzidziusia księcia i księżnej Sussex. Budziło to emocje u części Brytyjczyków. Gazeta "The Sun" wynajęła nawet sądowego artystę z Wirginii, który stworzył portret dziecka, wpatrując się w fotografie rodziców! Ciekawość budziło i budzi także coś innego.

Reklama

"Baby Sussex", jak brytyjskie media nazwały najnowszą latorośl dynastii Windsorów, nie zostanie wychowane na tradycyjną, dworską modłę. Decydujący głos będzie mieć, jak to zwykle bywa, matka, księżna Meghan, która jest aktorką, feministką, podróżniczką i działaczką charytatywną. Pomagać jej będzie mama Doria Ragland, instruktorka jogi z Los Angeles, która tuż przed porodem przyleciała do Londynu.

Harry zapewne grać tu będzie drugie skrzypce! Meghan ma kilka kontrowersyjnych pomysłów, do których przekonała wpatrzonego w nią jak w obrazek księcia, choć trudniej jej będzie z królową Elżbietą II.

Ucieczka do Afryki? Meghan ma nowy plan!

Dosłownie tuż przed porodem wybuchła "bomba": Meghan i Harry wyjadą do Republiki Południowej Afryki i... będą tam spędzać parę miesięcy w roku! Przyczyną jest ich pasja pomocy sierotom w Afryce. Dziecko będzie więc zapewne spędzać bardzo wiele czasu z dala od prababki królowej. Dumna ze swojego pochodzenia księżna Meghan bez trudu znajdzie jednak także mnóstwo egzotyki we Frogmore obok Windsoru.

To właśnie tam mieszkał ze swoimi żonami (od 1893 r.) muzułmanin Abdul Karim, nauczyciel hindi królowej Wiktorii, który przyjechał, by gotować w jej kuchniach curry, a został doradcą do spraw Indii, powiernikiem, a być może kimś w rodzaju przyrodniego syna.

Wiktoria wpadała co drugi dzień na lekcje do Frogmore Cottage. Kiedy królowa Elżbieta II podarowała Meghan i Harry’emu w prezencie ten dom (w pobliżu Frogmore House), dobrze znała inne, symboliczne fakty z jego historii - nieopodal znajdują się groby najbardziej romantycznej pary w historii monarchii: Amerykanki Wallis Simpson i byłego króla Edwarda VIII, diuka Windsoru, który wyrzekł się dla niej tronu (w 1936 r.), a potem wyjechał z Wallis na emigrację do Francji (gdzie wzięli ślub).

Feministka Simpson słynęła z niezależności i własnego zdania, trochę jak księżna Meghan! Czyżby księżna miała się teraz pogodzić z ojcem? Od paru tygodni na narodziny siódmego w kolejce do tronu czekał już wyposażony w luksusowe sprzęty pokój dziecięcy. Obok zamieszkała mama Meghan, Dorii Ragland, która będzie pomagać córce w pierwszych miesiącach.

To właśnie w parku we Frogmore Cottage wykonane zostaną zapewne zdjęcia z pierwszego spaceru maleństwa...

Dość skromnie wyglądający Frogmore Cottage został poddany remontowi. Liczy 10 sypialni, w przeszłości wykorzystywany był jako domek dla personelu pałacu Frogmore House.

Renowacja domku zajęła miesiące i przyniosła wiele zmian, dodany został m.in. ogród warzywny oraz studio jogi.

Zainstalowano także dźwiękoszczelne okna, aby wyeliminować hałas samolotów odlatujących z lotniska Heathrow.

Teren zabezpiecza przed intruzami zainstalowany właśnie system alarmowy. Choć nie wszystkim się to podoba, księżna robi co może, by chronić prywatność swojej rodziny.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje