Reklama
Reklama

Stwórz manicure hybrydowy w domu – to prostsze niż myślisz!

Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci, która pozwala cieszyć się pięknymi i zadbanymi dłońmi przez dłuższy czas. Na szczęście w celu jego zrobienia nie trzeba za każdym razem udawać się do salonu kosmetycznego. Jak bezpiecznie nałożyć hybrydę w domu oraz o czym należy pamiętać, by osiągnąć równie zachwycający efekt jak po wykonaniu przez profesjonalną manicurzystkę?

Tego potrzebujesz do wykonania manicure hybrydowego

Samodzielnie wykonanie manicure hybrydowego może stanowić nie lada wyzwanie i wymaga wielu ćwiczeń, ale ma również wiele zalet - przede wszystkim pełną swobodę w eksperymentowaniu z kształtami, kolorami i wzorami, których wybór jest naprawdę ogromny! Do stworzenia wymarzonej stylizacji na paznokciach potrzebne są jedynie chęci, odrobina fantazji oraz posiadanie kliku niezbędnych produktów marki NeoNail. Do najważniejszych należą:

1. Kolorowy lakier hybrydowy

Możliwości wyboru lakierów są obecnie tak duże, że śmiało możemy przebierać wśród swoich ulubionych odcieni - od pastelowych różów i delikatnych błękitów, poprzez eleganckie brązy i beże, a skończywszy na intensywnych czerwieniach i fioletach oraz tajemniczej czerni.

Reklama

2. Baza hybrydowa i top hybrydowy

To dwa produkty, bez których nie można się obejść podczas tworzenia manicure hybrydowego. Baza to pierwszy lakier, który nakłada się na paznokcie w celu wzmocnienia trwałości zdobienia i poprawienia przyczepności kolorowej hybrydy. Niektóre kosmetyki umożliwiają także przedłużenie płytki, a inne dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Z kolei top to lakier, który nakłada się na sam koniec, aby utrwalić całą stylizację.

3. Akcesoria do paznokci i płyny

W zestawie każdej miłośniczki hybryd koniecznie powinny znaleźć się pilnik (wypiłujesz nim płytkę i otrzymasz pożądany kształt paznokcia), polerka (którą wygładzisz i zmatujesz płytkę) oraz drewniane patyczki (służą do odsuwania skórek). Niezbędne mogą okazać się również płyny, takie jak cleaner i aceton. Ten pierwszy wykorzystujemy do odtłuszczenia płytki przed aplikacją bazy, z kolei drugim usuwamy lakier hybrydowy. 

Aplikacja lakieru hybrydowego krok po kroku

Nałożenie lakieru hybrydowego może okazać się prostsze niż myślisz, pod warunkiem że wykonasz wszystkie czynności poprawnie oraz w odpowiedniej kolejności. Oto instrukcja, która ułatwi Ci zrealizowanie celu:

Krok 1: Drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem delikatnie, ale zarazem dokładnie odsuń skórki.

Krok 2: Nadaj paznokciom odpowiedni kształt za pomocą pilnika.

Krok 3: Delikatnie zmatuj płytkę paznokcia blokiem polerskim.

Krok 4: Przetrzyj płytkę wacikiem nasączonym cleanerem.

Krok 5: Nałóż cienką warstwę dowolnej bazy hybrydowej i utwardź w lampie LED.

Krok 6: Nanieś cienką warstwę kolorowego lakieru hybrydowego i ponownie utwardź w lampie. Następnie nałóż drugą warstwę lakieru, aby uzyskać głębię koloru.

Krok 7: Nałóż cienką warstwę dowolnego topu hybrydowego, który utrwali kolor i nada paznokciom połysk. Utwardź w lampie. Odczekaj chwilę, a następnie przemyj płytkę cleanerem.

Twój manicure hybrydowy jest gotowy!

Manicure hybrydowy wykonany w domu to świetny sposób na wyczarowanie na paznokciach stylizacji, o jakiej zawsze marzyłaś. Wypróbuj profesjonalne produkty marki NeoNail i ciesz się spektakularnymi efektami przez długie tygodnie.

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy