Reklama
Reklama

Stan Borys usłyszał druzgocącą diagnozę: rak. Konieczna była operacja

Stan Borys ma za sobą wiele poważnych problemów zdrowotnych. Muzyk nie tylko przeszedł udar i borykał się z częściowym paraliżem, ale przeszedł także zawał serca. Teraz po raz pierwszy wyznał prawdę o nowotworze, który wykryli u niego specjaliści. Gwiazdor przeszedł operację, by zapobiec najgorszemu! Uratowała go szybka reakcja?

Stan Borys zauważył na ciele dziwne znamię

Stan Borys (posłuchaj!) chętnie korzysta z pomocy prywatnego lekarza. To właśnie on zauważył, że na jego ciele pojawiło się dziwne znamię, które z marszu wydawało mu się wyjątkowo niepokojące. Zachęcony przez lekarza i swoją ukochaną Annę Maleady wokalista postanowił udać się do specjalisty po powrocie do Nowego Jorku, gdzie mieszka od kilku lat. Nie spodziewał się, że kolejny lekarz zareaguje od razu i skieruje go na dalsze badania.

Reklama

"Ania natychmiast zawiozła mnie do specjalisty, który zrobił biopsję i kazał mi zgłosić się za tydzień" - mówi "Super Expressowi" Stan Borys.

Stan Borys zmierzył się z rakiem. Miał szczęście!

Stan Borys po raz pierwszy otworzył się na temat choroby. Mężczyzna przyznał, że po wykonaniu wszystkich potrzebnych badań, lekarze przedstawili mu mrożącą krew w żyłach diagnozę i stwierdzili, że ma raka. Choć wydawałoby się, że nic dobrego nie czeka już gwiazdora, okazało się, że zdoła wybrnąć z patowej sytuacji.

"Na całe szczęście była to niezłośliwa zmiana rakowa na skórze. [...] Rozrastała się" - wyznał w rozmowie z "Super Expressem".

Choć nowotwór nie zagrażał bezpośrednio życiu pacjenta, lekarze zdecydowali się na natychmiastowe usunięcie zmiany, by zapobiec dalszemu rozrastaniu się nowotworu, co mogłoby przyczynić się do tego, że zmiana stanie się niebezpieczna.

"Niestety była konieczna operacja. Wycięto mi 10 cm skóry. Chirurg plastyczny bardzo ładnie zaszył ranę, która się pięknie goi. Ania zawsze pilnuje wszystkich wizyt i towarzyszy mi wszędzie. Bardzo dba, abym systematycznie się badał i chodził na rehabilitacje" - dodał Stan Borys.

Stan Borys: kariera

Stan Borys jest polskim muzykiem, kompozytorem i wokalistą, a także aktorem i poetą. W 1973 za wykonanie utworu "Jaskółka uwięziona" otrzymał nagrodę dziennikarzy na 11. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. To otworzyło mu drogę do dalszej kariery, a mężczyzna skupił się na pracy w teatrze. W latach 1974-1975 występował w Teatrze Syrena w Warszawie, gdzie otrzymał angaż, ale szybko porzucił tę posadę. Po odejściu z teatru wyjechał z kraju i zamieszkał w USA. 

W 1973 za wykonanie utworu "Jaskółka uwięziona" otrzymał nagrodę dziennikarzy na 11. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Trzykrotnie się żenił. Jedną z jego żon była m.in. Agata Pilitowska. Obecnie partnerką wokalisty jest Anna Maleady. To nie pierwszy raz, gdy artysta boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W lutym 2019 przeszedł rozległy udar mózgu, po którym został częściowo sparaliżowany. W październiku 2021 miał także zawał serca.

Zobacz też:

Stan Borys mówi o porażce organów ścigania. To jego komentarz do sądowego sporu z Karolem Strasburgerem

Stan Borys niedawno przeżył dramat. Wiemy, kto mu pomógł

Strasburger "70 lat czekałem, by usłyszeć słowo tata". Żona aktora ostro reaguje na wywody Kaczyńskiego!

Karol Strasburger upokorzył uczestniczkę "Familiady"? "Już trzyma, już trzyma!"


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Stan Borys
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy