Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Słynny raper pisze książkę

Amerykański raper, 50 Cent, pisze powieść zainspirowaną jego wspomnieniami z dzieciństwa. Książka muzyka ma się ukazać w przyszłym roku. Muzyk chce dzięki niej zbadać zjawisko znęcania się nastolatków nad słabszymi kolegami.

Powieść gwiazdora sceny hip-hop będzie nosić tytuł "Playground". 50 Cent podpisał już na jej wydanie kontrakt z wydawnictwem Penguin. Książka autora hitów "In Da Club" i "Candy Shop" będzie skierowana do młodzieży.

Reklama

Jak donosi brytyjski dziennik "Guardian", muzyk pragnie za jej pośrednictwem "wywrzeć pozytywny wpływ na nastolatków". Choć "Playground" będzie pierwszą powieścią w dorobku 50 Centa, muzyk ma już na swoim koncie dwie książki. W 2005 roku ukazały się jego wspomnienia "From Pieces to Weight", a cztery lata później poradnik "The 50th Law" napisany we współpracy z Robertem Greenem, w który uczył jak pozbyć się strachu i nabrać pewności siebie.

"Miałem silne pragnienie, by napisać 'Playground', ponieważ chciałem dowiedzieć się jak to się dzieje, że niektóre dzieciaki zaczynają się znęcać nad innymi" - wyjaśnił 50 Cent (wł. Curtis Jackson).

Inspiracją do napisania powieści posłużyło muzykowi jego własne dzieciństwo i wczesna młodość. 35-letni gwiazdor ma nadzieję, że jego powieść będzie miała pozytywny wpływ także na jego syna, 13-letniego Marquise'a.

Nowy projekt 50 Centa nie oznacza jednak, że ma on zamiar zrezygnować z tworzenia muzyki. Gwiazdor pracuje obecnie nad swoim piątym albumem, który ma mieć swoją premierę już w październiku.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 50 Cent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje