Reklama
Reklama

Słynna pogodynka TVP nie żyje. Kondolencje spływają z całej Polski

Elżbieta Sommer nie żyje. Kobieta była legendarną ikoną TVP i słynną pogodynką. Widzowie ją kochali i nazywali "panią chmurką". Smutne informacje o jej odejściu przekazał zięć. Pani Elżbieta miała 87 lat.

Elżbieta Sommer była jedną z ikon TVP. Zajmowała się w telewizji prezentacją prognozy pogody. Widzowie ją kochali i nazywali "panią chmurką". 

Elżbieta Sommer nie żyje

Od lat kobieta nie pojawiała się publicznie i cieszyła się jesienią życia na emeryturze. Niestety, właśnie do mediów dotarły smutne informacje o jej śmierci.

Informacje te przekazał jej zięć Jerzy Kozak:

"Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka Elżbieta Sommer" - napisał na Facebooku. 

Elżbieta Sommer była ikoną TVP

Jej prognoza pogody zawsze była precyzyjna, profesjonalna, bez żadnych elementów dodatkowego show. Nie cierpiała zmieniania prognozy w tani spektakl.

Reklama

„Meteorologiem jestem z wykształcenia. Zawsze starałam się rzeczowo i przystępnie wytłumaczyć widzom zmiany zachodzące w przyrodzie. Dziś z prognoz robi się show. Prowadzący, zamiast informować, wygłupiają się i słychać, że niezbyt znają się na swym fachu. Z jednej strony im zazdroszczę – dziś programy o pogodzie dają większe możliwości zrobienia czegoś efektownego. Z drugiej strony denerwuje mnie, że dziś każdy przede wszystkim stara się lansować” - mówiła "Życiu na Gorąco" pani Elżbieta.

Na wizji pojawiła się w 1963 r. po pięciu latach królowania w prognozach pogody Czesława Nowickiego zwanego "Wicherkiem".

"Nowicki zawłaszczył program, ale jego działalność dziennikarska powodowała, że nie mógł być w studiu w świątek i piątek. Nie chciał się do tego przyznać, lecz dostrzegli to szefowie z Woronicza i sięgnęli po mnie. Zdaje się też, że czasem Czesio się stawiał” – wspominała Sommer.

Elżbieta Sommer: Życie prywatne

Sommer skrzętnie skrywała życie prywatne przed mediami. Dopiero po długich naleganiach kierownictwa zgodziła się na sesję fotograficzną z niedawno urodzoną córką i mężem. 

Po przejściu na emeryturę Elżbieta Sommer zamknęła się w domu.  Nie udzielała wywiadów, unikała także publicznych wyjść. 

Zobacz też: 

Lucyna Grobicka była wielką gwiazdą pogody w TVP. Zmarła w zapomnieniu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Sommer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy