Reklama
Reklama

Segda niedawno pochowała męża, a teraz takie wieści. To koniec

Dorota Segda nie jest już rektorem Akademii Teatralnej w Krakowie. Aktorkę na tym stanowisku zastąpi Grzegorz Mielczarek. Żona zmarłego niedawno Stanisława Radwana pełniła tę funkcję przez 8 lat.

To kolejne zmiany w życiu Doroty Segdy. Kilka miesięcy temu aktorka pochowała ukochanego męża Stanisława Radwana, a teraz musi pożegnać się z funkcją rektorki Akademii Teatralnej w Krakowie. 

"Uczelniana Komisja Wyborcza uprzejmie informuje, iż na zebraniu wyborczym Kolegium Elektorów w dniu 22 kwietnia 2024 r. dokonano wyboru Rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na kadencję trwającą od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2028 r. Rektorem elektem został dr hab. Grzegorz Mielczarek, prof. AST" — czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Reklama

Dorota Segda straciła pracę

Segda była rektorem krakowskiej uczelni od 2016 roku. Jak sama wyznała, długo wzbraniała się przed objęciem tej funkcji, aż w końcu uległa namowom studentów.

"Oczywiście miałam ogromne wątpliwości, czy chcę być rektorem, czy dam radę. Staszek [Radwan — red.] zapytany, czy ja się do tego nadaję, powiedział, że według niego nadaję się, ponieważ mam naturalną zdolność selekcji problemów. Nieistotnymi rzeczami w ogóle się nie zajmuję" - wyznała aktorka w rozmowie z "Twoim Stylem".

Następca Doroty Segdy, Grzegorz Mielczarek, ukończył Akademię Teatralną w Krakowie ponad 20 lat temu. Na co dzień jest związany z krakowskim Teatrem im. Juliusza Słowackiego i Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej, występował również na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Zobacz też:

Pół roku temu Segda pochowała męża, a teraz takie wieści z domu. Nagle sama ogłosiła

Dorota Segda pierwszy raz pokazała się publicznie po śmierci męża. Żałoba mocno ją zmieniła

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Segda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy