Reklama
Reklama

Robert Janowski zdradza szczegóły Wiktorów. "Nie mogę milczeć". Dziwi go postępowanie organizatora

Robert Janowski dołączył do grona artystów, którzy bojkotują ceremonię wręczenia Wiktorów. Zdradził wzajemne zależności organizatora gali i TVP. Jest zdziwiony postępowaniem firmy.

Wiktory. Robert Janowski też bojkotuje nagrodę

31 marca w TVP będzie transmitowała ceremonię wręczenia statuetek Wiktora. Największą gwiazdą, która miała uświetnić tę uroczystość, był brytyjski piosenkarz Sting. Artysta jednak poinformował w ubiegły weekend, że nie ma czasu i zrezygnował z udziału w uroczystości. Prawdopodobnie dotarły do niego apele polskich artystów, którzy nie zgadzają się ze standardami polskiej Telewizji Publicznej i bojkotują udział w uroczystości. Zwrócili się też bezpośrednio do Stinga. Dziennikarz Mariusz Szczygieł zaapelował do artysty za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wsparli go Maciej Orłoś i Kinga Rusin

Reklama

Galę postanowili zbojkotować Dariusz Rosiak, którego "Raport o stanie świata" otrzymał nominację do nagrody oraz Maciej Stuhr, który niejednokrotnie prowadził ceremonię.
Również Robert Janowski prowadził kiedyś galę Wiktorów. Zresztą artysta jest też pięciokrotnym laureatem tej nagrody jako prowadzący programu rozrywkowego "Jaka to melodia". Z tego też powodu Janowski jest członkiem kapituły przyznającej statuetki.

Robert Janowski jest też zdziwiony, że firma Media Corporation, która od początku jest organizatorem Wiktorów, zdecydowała się na współpracę z TVP. To właśnie Media Corporation było producentem programu "Jaka to melodia", a TVP w pewnym momencie odsunęła firmę od produkcji i zrezygnowała też z udziału w programie Janowskiego.

Internauci gratulowali artyście decyzji i odwagi. Dziękowali, że wyjaśnił sprawę Wiktorów.

Wiktory - co to za nagroda?

Nagrody Wiktorów przyznawane są od 1985 roku. To nagrody Akademii Telewizyjnej przyznawane nieprzerwanie przez 30 lat do 2015 roku. Ich laureatami były wybitne osobowości małego ekranu, ludzie, którzy dzięki swej wiedzy, charakterowi czy umiejętnościom zapisali się w pamięci telewidzów. Z powodu zawirowań w telewizji publicznej zaprzestano ich wręczania na 7 lat. Teraz wracają, a transmisja z ich wręczania ma być pokazywana w TVP. Pomysłodawcą konkursu jest dziennikarz i producent telewizyjny Józef Węgrzyn, dziennikarz i właścicielem firmy Media Corporation, która produkowała wiele programów i seriali telewizyjnych m.in. Jaka to melodia?, Blondynka, Europa da się lubić.

Najwięcej statuetek Wiktora zgromadzili dotychczas Grażyna Torbicka i Tomasz Lis.

Zobacz też:

Kurski nie ogłosi triumfu! Sting odwołał występ w TVP! Oto co się okazało!

Sarah Jessica Parker zachwyciła stylizacją! Trudno oderwać wzrok

Rosyjskie wojska przegrupowują się. "Mogą skupić się na nowym kierunku"


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robert Janowski | Wiktory
Reklama
Reklama
Reklama