Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Rafał Maślak o całkowitym zakazie aborcji: Powrót do średniowiecza

Na temat planów Prawa i Sprawiedliwości dotyczących wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce wypowiedziało się już kilku celebrytów. Teraz do tej gromadki dołączył Rafał Maślak (27 l.).

Model na Facebooku wyraził swoją dezaprobatę dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, popieranej przez Beatę Szydło i Jarka Kaczyńskiego, a zakładającej, że każde dziecko, nawet poczęte w wyniku gwałtu czy z rozpoznanymi wadami genetycznymi, musi przyjść na świat.

Zdaniem Maślaka to nic innego, jak "powrót do średniowiecza".

"Moi Drodzy! Od kilku dni jesteśmy świadkami ogólnonarodowej dyskusji na temat aborcji i tego, co się wokół obecnie dzieje i planów naszych rządzących. Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę głosów samych zainteresowanych, czyli kobiet? Dlaczego ktoś chce decydować za nie, przekreślając im życie, każąc rodzić dzieci poczęte w wyniku gwałtu lub z chorobami genetycznymi?" - pyta Maślak.

Reklama

"Czy naprawdę trudno zrozumieć, że takie decyzje mogą prowadzić do zniszczenia komuś życia? Nie wiem jak Wy, ale ja chcę żyć w kraju, w którym powinna to być samodzielna decyzja każdej kobiety, a nie decyzja, którą podjęło za nią państwo".

Ciekawostką jest fakt, że podczas gdy w Polsce arcybiskupi postulują o maksymalne zradykalizowanie ustawy aborcyjnej, papież Franciszek upoważnia wszystkich kapłanów do rozgrzeszania kobiet, które dokonały aborcji, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie.

Przypomnijmy, że aby projekt trafił pod obrady, organizacje pro-life, m.in. fundacja Pro-Prawo do Życia, muszą zebrać 100 tys. podpisów.

Wsparcie zadeklarowali już Jarosław Kaczyński i Beata Szydło, podkreślając, że w kwestii aborcji zgadzają się z Episkopatem Polski, który żąda bezwzględnego zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Prezes zapewnił ponadto, że jest przekonany, iż "ogromna część klubu PiS, jeśli nie wszyscy, poprą tę propozycję".

Projekt zakłada zniesienie wszystkich trzech wyjątków dopuszczalności aborcji w Polsce: kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety, kiedy istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu oraz kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest efektem przestępstwa, np. gwałtu.

Do kodeksu ma zostać wprowadzony również zapis, mówiący o tym, że kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze nawet do pięciu lat więzienia.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Maślak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »