Reklama

Reklama

Reklama

Radek Pestka: Jestem dumnym gejem

Znany z programu "Top Model" Radek Pestka (21 l.) wypowiedział się na temat śmierci 14-letniego Kacpra.

Chłopiec popełnił samobójstwo, gdyż - jak twierdzi rodzina - był szykanowany i prześladowany za swoją orientację seksualną. O tym, że Kacper jest gejem wiedzieli nie tylko koledzy i koleżanki, ale także wychowawczyni klasy i psycholog.

Szkoła zaprzecza jednak, jakoby ktoś szykanował Kacpra. Broni się, że nikt z rodziny nie zgłaszał prześladowania. Z relacji jednej z koleżanek wynika, że po tym, jak poinformowano o śmierci chłopca, jeden z jego prześladowców miał powiedzieć: "Gej zdechł".

Chłopaka pożegnał na Facebooku m.in. Robert Biedroń, pisząc, że "człowiek jest jedynym gatunkiem na ziemi, który nienawidzi z powodu seksualizmu".

Reklama

Głos w sprawie zabrał także Radek Pestka, który otwarcie przyznaje się do bycia gejem. Jego zdaniem prześladowanie homoseksualistów to... wynik "zaściankowości osób starszych z czasów powojennej Polski, których rodzice żyli podczas wojny, gdzie nie było mowy o środowisku LGBT".

"Gejów niestety nie tolerowano i nie mówiło się o nich, jednak kiedy podejrzanego nakryto, on i jego rodzina ponosili poważne konsekwencje" - pisze Pestka na Instagramie.

"Mimo tego, że nie żyjemy w czasach wojny, a komunikacje i wiedzę zapewnia nam internet, zaś mentalność nieudolnie - jak widać - kopiujemy z zachodu, to w dużej mierze w wielu przypadkach tkwi komunistyczna zaściankowość. W tych czasach dzieci mają coraz bardziej ograniczony kontakt z rodzicami poprzez internet, telewizję, pracę rodziców oraz szkołę. Brak zainteresowania, nieczułość, zanikająca więź porozumienia ze strony opiekunów zmęczonych codziennością często powoduje zaniżenie poczucia własnej wartości czy kompleksy dzieci, które zmagają się z problemem nękania" - diagnozuje Pestka.

Nadzieją - jego zdaniem - są młodzi ludzie, przyszli rodzice oraz dziadkowie, którzy będą wychować kolejne pokolenie.

"Wpajając im godne wartości, ucząc tolerancji i równości, zyskamy w kraju więcej pokory i zrozumienia, dlatego chciałbym dać przykład innym, że jestem dumnym gejem, który nie wstydzi się tego i daje tym samym wsparcie tym, którzy mają problem z samoakceptacją lub szukają kogoś, kto będzie inspirował ich do realizowania swoich celów" - kończy.

***

Zobacz więcej:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Radosław Pestka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »