Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Potocka oskarża drugą żonę Ciechowskiego

"Anna podsunęła mu do podpisania testament niekorzystny dla Wery, tuż przed samą operacją, kiedy Grzegorz był odurzony środkami nasennymi i przeciwbólowymi" - twierdzi Małgorzata Potocka w książce "Być dzieckiem legendy".

22 grudnia minęło jedenaście lat od śmierci popularnego muzyka. Małgorzata Potocka, jego pierwsza żona, zorganizowała wystawę swoich fotografii, których bohaterem był Obywatel G.C. Zebrani na wernisażu przyjaciele oglądali zdjęcia Grzegorza z małą Weroniką na rękach, grającego na flecie, obejmującego Małgorzatę. Oprawę muzyczną wystawy stanowiły... latynoskie rytmy. Dlaczego zabrakło muzyki Ciechowskiego?

Reklama

Okazuje się, że Potocka nie ma żadnych praw do muzycznej spuścizny po mężu, nawet do piosenek, które specjalnie dla niej napisał. Podobnie jego najstarsza córka Weronika. Wszystkie prawa są w posiadaniu drugiej żony artysty, Anny, i jej dzieci. 

W książce Małgorzaty Puczyłowskiej "Być dzieckiem legendy", którą cytuje magazyn "Na Żywo", Potocka tłumaczy to następująco:

"Stało się tak, bo Anna podsunęła mu do podpisania testament niekorzystny dla Wery, tuż przed samą operacją, kiedy Grzegorz był odurzony środkami nasennymi i przeciwbólowymi".

Dalej żali się, że Anna, po ponownym wyjściu za mąż, usunęła ze swojego domu wszelkie pamiątki po Grzegorzu. Jego legendę kultywuje Weronika, która obecnie studiuje w Stanach Zjednoczonych i - by się tam utrzymać i opłacić naukę - pracuje jako hostessa w hotelu oraz instruktorka jazdy konnej.

Choć przyjaźni się z przyrodnim rodzeństwem, o co zadbał ojciec, nie liczy na ich pomoc. Tantiem z dzieł taty nie otrzymuje. "To bardzo niesprawiedliwe" - uważa Potocka.

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »