Reklama
Reklama

Polk ma za sobą dramatyczne małżeństwo. Polski aktor przeszedł przez piekło

"Piotr przeżył z nią prawdziwą gehennę. Piła już wtedy, gdy byli małżeństwem" - w sensacyjnym tonie donosił informator jednego z tabloidów. Jaka była prawda o małżeństwie i głośnym rozstaniu Piotra Polka i jego żony, Hanny?

Kim była Hanna Polk?

Życie Hanny Polk - żony znanego z "Ojca Mateusza" Piotra Polka - było pełne wzlotów i upadków. Początek kariery aktorki przypadał na początek lat 80., gdy uczęszczała jeszcze na studia w PWSFTiT w Łodzi. To tam, jej drogi przecięły się z Piotrem Polkiem. Ich miłość rozkwitła w mgnieniu oka, co zakończyło się ślubem już na drugim roku studiów.

Ciężkie chwile w życiu Polków

Mimo wsparcia ze strony Piotra, życie nie oszczędzało Hannie cierpień. Śmierć obydwojga rodziców w krótkim czasie oraz kłopoty finansowe, z którymi para musiała się zmierzyć, wywarły ślad na ich związku. Plotki o zdradzie Piotra tylko pogłębiły ich problemy. Wkrótce potem doszło do rozstania:

Reklama

"Byliśmy z Hanką w latach 90. dość popularną parą. Wiadomość o naszym rozstaniu stała się sensacją, chyba jako pierwsi trafiliśmy na okładki kolorowych pism. Nawet Tomasz Raczek w "Polityce" mi nie darował. Okazałem się tym złym, bo porzuciłem i w dodatku dla innej kobiety. Nikt nie wnikał, jakie było nasze małżeństwo" - wspominał Piotr Polk z żalem w rozmowie z "Twoim Stylem".

Jak się okazało jeden ze znajomych małżeństwa nie miał hamulców, by mówić o tym, co Piotr wolał wtedy przemilczeć: "Piotr przeżył z nią prawdziwą gehennę. Próbował ją ratować, ale nie chciała się leczyć. Dlatego nie dziwię się, że w końcu odszedł" - mogliśmy przeczytać anonimową opinię w "Twoim Imperium".

Życie po rozwodzie

Małżeństwo z Piotrem Polkiem zakończyło się po siedmiu latach, a Hanna znalazła pocieszenie u boku Marka Kurkowskiego. Niestety, śmierć męża w 2010 roku pogrążyła ją w depresji, w dodatku znów znalazła się w kłopotach finansowych. Jej były mąż stanął wtedy u boku Hanny, oferując wsparcie.

"Ja jej czasem pomagam, jednak nie po to, by zabić wyrzuty sumienia. I mam wrażenie, że ludzie, którzy odgrzewają nasz konflikt sprzed tylu lat, nie robią tego z troski. Dajmy spokój" - tłumaczył Polk w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

Hanna zagrała jeszcze w filmie "Powidoki" Andrzeja Wajdy, ale problemy zdrowotne uniemożliwiły jej dalszą pracę. Opisywane w mediach kłopoty z piciem nasiliły się, doprowadzając do jej przedwczesnej śmierci w 2019 roku. Dziś, 18 września, Hanna Polk obchodziłaby 60. urodziny.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Polk | Hanna Polk
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy