Reklama
Reklama

Policzek dla rodziny Kulczyków. Musieli pożegnać się z ważnym tytułem

Do najbogatszych polskich rodzin należy wiele znanych firm. Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że konkretne przedsiębiorstwa należą do naszych rodaków i zapewniają im niemały majątek. Przez lata w gronie najbardziej majętnych polskich rodzin przewija się nazwisko Kulczyków. W tym roku według rankingu "Wprost" to jednak ktoś inny uplasował się na jego pierwszym miejscu. Ich także doskonale znacie.

Lista najbogatszych rodzin magazyny "Wprost"

Magazyn "Wprost" od kilku lat publikuje listę 100 najbogatszych Polaków w kraju. Właśnie udostępniony został kolejny ranking przedstawiający dziesięć najbardziej majętnych polskich rodzin. Wśród tego grona od lat przewijają się praktycznie takie same nazwiska. Zmiany dotyczą tylko pozycji poszczególnych osób. W tym roku okazało się, że Kulczykowie musieli uznać wyższość innej rodziny. Spadli z pierwszego miejsca, mimo tego, że nadal dysponują ogromnym majątkiem.

Rodzina Kulczyków musiała uznać wyższość innych

W rankingu "Wprost" od sześciu lat na pierwszym miejscu wśród najbogatszych rodzin w Polsce plasowała się rodzina Kulczyków. Dzieci Jana Kulczyka - Dominika i Sebastian po śmierci ojca zarządzają odziedziczonym majątkiem. Mimo rozwodu w rankingu została ujęta także była żona Jana Kulczyka - Grażyna. Kolekcjonerka sztuki przez lata była uważana za najbogatszą Polkę. Łącznie majątek Grażyny, Dominiki i Sebastiana został wyceniony na 16,6 mld złotych.

Reklama

Dominika Kulczyk oprócz bycia jedną z najbogatszych Polek jest także aktywna w mediach. Jest autorką cyklu reportaży "Efekt Domina", którego aż 8 serii było emitowanych na antenie TVN-u. Kobieta ma także za sobą związek z potomkiem rodu arystokratycznego Janem Lubomirskim-Lanckorońskim. Para rozstała się jednak w 2013 roku. Owocem tego związku są dzieci - Jeremi i Weronika.

Starakowie mają powody do dumy

Dominacja Kulczyków w rankingu właśnie się zakończyła. Po latach pierwsze miejsce zajęła w końcu rodzina Staraków, czyli Jerzy Starak wraz z żoną Anną Woźniak-Starak oraz dziećmi Julią i Patrykiem. Przedsiębiorca od lat związany jest z branżą farmaceutyczną - jest właścicielem firmy Polpharma. Dodatkowo jest także właścicielem marki Herbapol. Udziałami w tej spółce dzieli się z córką. Żona biznesmena skupia się za to na prowadzeniu luksusowej, warszawskiej restauracji Belvedere.

Majątek rodziny Staraków został wyceniony przez magazyn "Wprost" na 19,1 mld zł. Oznacza to, że jest on większy od majątku Kulczyków o 2,5 mld zł.

Ostatnie miejsce na podium listy najbogatszych rodzin w Polsce zajęła rodzina Juroszków. To nazwisko nie jest może powszechnie tak znane jak wcześniejsze. Zbigniew Juroszek jest właścicielem Grupy Atal, czyli największego dewelopera w Polsce. Syn biznesmena Mateusz Juroszek do zeszłego roku był właścicielem znanej firmy bukmacherskiej. 

Wszystkie rodziny ujęte w rankingu operują pokaźnym majątkiem. Nic, tylko pozazdrościć.

Zobacz też:

Ważne wieści od Dominiki Kulczyk. To wyjątkowa okazja

Dominika Kulczyk wypowiedziała się zadziornie o ojcu miliarderze

Poznaliśmy listę najbogatszych Polek. Zaskakująca pozycja Anny Lewandowskiej

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama