Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Polański kończy swój nowy film z celi

Roman Polański dopracowuje swój najnowszy film, thriller "The Ghost", z celi aresztu w Szwajcarii - poinformował Robert Harris, przyjaciel reżysera i autor książki, na postawie której powstaje obraz.

Harris, który jest także autorem scenariusza do "The Ghost", stwierdził, że reżyser podejmuje ostatnie decyzje dotyczące filmu, aby był on gotowy na premierę podczas berlińskiego festiwalu filmowego w lutym.

Reklama

Niedawno udzielił również instrukcji dotyczących ścieżki muzycznej kompozytorowi Alexandre'owi Desplatowi, znanemu m.in. z muzyki do filmów "Królowa" i "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - relacjonuje słowa Harrisa środowy "Times".

Harris powiedział, że "The Ghost" zostanie ukończony zgodnie z życzeniami Polańskiego. Ostatnie zdjęcia do filmu reżyser nakręcił w dniu swego zatrzymania, 26 września.

"(Polański) może przekazywać swoje życzenia z celi. Zdaje się, że nie może telefonować, ale jest w stanie się komunikować. Inną sprawą są opinie ludzi na temat filmu. Nie wiem, czy będą w stanie wznieść się ponad okoliczności, w których reżyser się obecnie znajduje.

Sprawdzimy w stopniu ekstremalnym tezę, że nie ma czegoś takiego jak zła reklama" - powiedział przyjaciel reżysera, i dodał, że nie usprawiedliwia przewinienia Polańskiego, ale uważa, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż przedstawiają to niektórzy komentatorzy.

"Nie pozostawiono mu specjalnie innych możliwości niż ucieczka. Bardzo dobrze go poznałem. On poznał moje dzieci. Ja znam jego dzieci. Praktycznie od 32 lat był na zwolnieniu warunkowym. I teraz zrobiono mu coś takiego... Wydaje mi się to niesprawiedliwe, zwłaszcza że sama ofiara mówi, że nie chce, by był już ścigany".

Harris nie obawia się, iż jego własna reputacja ucierpi na powiązaniach z Polańskim. Ma tylko nadzieję, że przyjacielowi będzie wolno walczyć z wnioskiem o ekstradycję spoza więzienia, by móc widywać się z rodziną.

"Takie procedury ciągną się miesiącami. Ale on jest twardy. Jeśli ktoś zdołałby to przetrwać, to właśnie on" - zaznaczył.

W filmie "The Ghost" występują m.in. Pierce Brosnan i Ewan McGregor.

Dowiedz się więcej na temat: Roman Polański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje