Reklama

Reklama

Reklama

Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego. Wrocławskie ZOO zdobyło się na piękny gest!

Antoni Gucwiński zmarł 8 grudnia w wieku 89 lat. Jego odejście było wielkim ciosem dla ukochanej żony 89-letniej Hanny Gucwińskiej, której zdrowie również zostało wystawione na ciężką próbę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Pogrzeb legendarnego dyrektora ZOO musiał zostać przesunięty. Wrocławskie ZOO zdecydowało się na niezwykły gest.

Antoni Gucwiński przez wiele lat związany był z wrocławskim zoo, w którym w latach 1966-2006 był dyrektorem. To właśnie w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu kręcone były odcinki jednego z najsłynniejszych w Polsce programu o zwierzętach "Z kamerą wśród zwierząt".

8 grudnia do mediów trafiła niezwykle smutna wiadomość. Okazało się, że legendarny dyrektor zoo zmarł w szpitalu, do którego trafił w związku z problemami z oddychaniem. Po czasie jego żona Hanna Gucwińska wyjawiła, że najprawdopodobniej miał koronawirusa.

Niestety zaledwie kilka dni po jego śmierci opublikowano kolejną złą informację. Żona zmarłego zootechnika również trafiła do szpitala przez COVID-19. Jej stan został określony jako ciężki.

Wdowa po Gucwińskim tuż po śmierci męża zgodziła się na rozmowę z "Super Expressem". Zdradziła wówczas, że nie tylko ona tęskni za Antonim, ale widzi również tęsknotę zwierząt za swoim panem. W ich domu zamieszkują bowiem dwa koty, dwa psy, dwie kury i żółw.

Reklama

Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego

Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego miał odbyć się 14 grudnia, jednakże przełożono go na okres po świętach Bożego Narodzenia ze względu na stan zdrowia Hanny Gucwińskiej. Mężczyzna zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Jak podaje "Fakt", część kosztów pogrzebu wzięło na siebie wrocławskie ZOO. Nie wiadomo jeszcze, czy ogród zoologiczny będzie chciał w szczególny sposób upamiętnić Gucwińskiego. Rozmowy na ten temat zostaną rozpoczęte w przyszłym tygodniu.

Zobacz też:

Hanna Gucwińska trafiła do szpitala! Jest w ciężkim stanie!

Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego. Zdruzgotana wdowa błaga ludzi o jedno!

Ben Affleck sugeruje, że pił z powodu Jennifer Garner. Fani są wściekli!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Antoni Gucwiński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy