Reklama
Reklama

Po śmierci Janusza Kruka Elżbieta Dmoch zakończyła karierę. Niewiarygodne, jak teraz wygląda jej życie

Właśnie mijają 32 lata od śmierci legendarnego kompozytora Janusza Kruka, który popularność zdobył dzięki zespołowi Dwa Plus Jeden. Artysta przez 17 lat związany był z wokalistką grupy, Elżbietą Dmoch. Piosenkarka po śmierci byłego męża przerwała karierę i już nigdy nie wróciła do show biznesu. Trudno uwierzyć, jak potoczyło się jej życie.

Janusz Kruk i Elżbieta Dmoch byli małżeństwem przez 17 lat

Założony w 1971 roku przez Janusza Kruka Elżbietę Dmoch zespół Dwa Plus Jeden szturmem podbił polską scenę muzyczną. Przez lata działalności brylowali na festiwalach, a ich liczne koncerty regularnie przyciągały tłumy fanów. Stworzone przez nich hity do dziś cieszą się ogromną popularnością i są chętnie grane na rozmaitych imprezach. Próżno zresztą szukać kogoś, kto nie będzie kojarzył takich utworów jak "Chodź, pomaluj mój świat", "Wstawaj, szkoda dnia" czy swego czasu regularnie granego na weselach "Windą do nieba" (sprawdź!).

Reklama

Obiecującą karierę zespołu przerwała w 1992 roku śmierć Janusza Kruka. Artysta przez długi czas chorował na serce. W wieku zaledwie 46 lat zmarł na zawał.

Nagła śmierć muzyka wpłynęła nie tylko na koniec grupy Dwa Plus Jeden, ale także na całe życie Elżbiety Dmoch. Artyści poznali się przed wyjazdem do Sofii na Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Szybko narodziła się między nimi przyjaźń, która z czasem przeszła w gorące uczucie.

"Dzisiaj myślę, że zespół narodził się z miłości Janusza Kruka do Eli Dmoch" - mówiła dziennikarka Maria Szabłowska w rozmowie z Super Expressem.

Kompozytor był już wcześniej żonaty, z pierwszą żoną doczekał się córki. W marcu 1973 roku Janusz Kruk i Elżbieta Dmoch stanęli na ślubnym kobiercu. W ich małżeństwie nie brakowało jednak trudnych momentów.

Śmierć Janusza Kruka przerwała karierę Elżbiety Dmoch

Szybko okazało się, że legendarny muzyk miał swoją ciemną stronę. Często zaglądał do butelki. Jak mówił Marek Dutkiewicz cytowany przez serwis kobieta.wp.pl, każdy pretekst był dla niego dobry, aby urwać się na miasto.

"(...) Gdyby nie upór Elżbiety, nie skomponowałby nawet połowy tego, co po nim zostało" - dodawał tekściarz.

Problem z procentami objawił się nawet tuż przed ślubem muzyka z Elżbietą Dmoch.

"W wannie, w butach i płaszczu, spał Kruk. Zakręciłem wodę, obudziłem Kruka i przypomniałem mu, że tego dnia czeka na niego ślub" - dodawał Dutkiewicz. W 1989 roku Dmoch i Kruk rozwiedli się. Lider Dwa Plus Jeden poślubił później Barbarę Dąbrowską z którą miał dwóch synów.

Po śmierci Janusza Kruka w 1992 roku Elżbieta Dmoch wycofała się z życia publicznego. Ostatni koncert zagrała ponad 20 lat temu, od tego czasu zrezygnowała z show biznesu. Co jakiś czas do mediów docierają niepokojące wieści o wokalistce.

Elżbieta Dmoch przez długi czas zmagała się z problemami finansowymi. Mieszkała w trudnych warunkach, na szczęście udało się zebrać pieniądze na remont, w czym pomogła między innymi Polska Fundacja Muzyczna.

"Pani Elżbieta zgodziła się na pomoc w zakupie i sfinansowaniu chodzika. Z nim czuje się pewniej i bezpieczniej, kiedy opuszcza mieszkanie, by załatwić swoje sprawy" - mówił Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Zobacz także:

Porażające wieści o Elżbiecie Dmoch. Musiała zgodzić się na wsparcie

Jak dobrze znasz przeboje grupy 2 plus 1? [QUIZ]

Poruszające wiadomości o Elżbiecie Dmoch. Dopiero co wyremontowano jej dom

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Dmoch | Janusz Kruk | Dwa Plus Jeden
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy