Reklama
Reklama

Pierwsza Bożenka z „Klanu” jest dziś ratowniczką w londyńskim pogotowiu! Tak się zmieniła przez lata

​Olivia Sivelli miała zaledwie pięć lat, gdy trafiła na casting do roli Bożenki w "Klanie". Dziewczynka oczarowała producentów i dołączyła do obsady serialu. Aktorstwo jednak bardzo szybko się jej znudziło, więc oddała swą posadę w telenoweli Agnieszce Kaczorowskiej. Jak potoczyło się jej życie?

Dokładnie ćwierć wieku temu - jesienią 1997 roku - Telewizja Polska rozpoczęła regularną emisję "Klanu". Pięcioletnia Olivia Sivelli po raz pierwszy pojawiła się w serialu jako Bożenka dopiero pod koniec roku. Dziewczynka zadebiutowała w roli adoptowanej córeczki Grażynki i Ryśka Lubiczów w 51. odcinku telenoweli i... od razu skradła serca telewidzów.

Parę miesięcy po debiucie przed kamerą Olivia miała już na koncie udział w trzech spektaklach Teatru Telewizji oraz paru reklamach (reklamowała m.in. margarynę Kasię) i praktycznie nie schodziła z planu "Klanu". Praca wcale jednak nie sprawiała jej przyjemności, więc pewnego dnia po prostu z niej zrezygnowała.

Reklama

Olivia zagrała Bożenkę w sześćdziesięciu siedmiu odcinkach sagi rodu Lubiczów. Wkrótce po zakończeniu swej trwającej zaledwie dwa lata przygody z aktorstwem wyjechała z rodzicami do Londynu.

Olivia Sivelli: Aktorstwo i modeling nie dawały jej satysfakcji...

W stolicy Anglii Olivia uczęszczała do prestiżowej Barbara Speake Stage School, wśród absolwentów której znaleźć można nazwiska takich sław jak Phil Collins i Naomi Campbell.

Będąc nastolatką, Olivia zapragnęła zostać modelką i zgłosiła się do jednej z londyńskich agencji. "Polish hottie", bo tak ją nazywano, spodobała się PR-owcom ze znanej firmy Currys i na pewien czas została "twarzą" marki. Gdy jednak przyszło zdecydować o przyszłości, Olivia - zamiast modelingu - wybrała... studia. Dostała się na University of Liverpool i na pewien czas zapomniała o pracy modelki.

W 2012 roku Olivia Sivelli przypadkiem dowiedziała się o castingu do programu "Top Model UK"

"Postanowiłam wysłać kilka swoich zdjęć i zostałam zaproszona na przesłuchanie. Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy okazało się, że dostałam się do show" - opowiadała portalowi "The Tab".

Olivia zrobiła w brytyjskim "Top Model" furorę i doszła do końcowych etapów konkursu. Typowano ją na zwyciężczynię w kategorii Natural Beauty, ale - niestety - odpadła przed finałem tuż po swym występie w pokazie, który odbył się w The Hilton London Metropole 12 kwietnia 2013 roku. Nie przejęła się tym jednak wcale.

"To była fajna przygoda. Przypomniałam sobie, jak to jest być modelką i doszłam do wniosku, że to jednak nie jest zawód dla mnie" - wyznała na łamach "The Tab". 

Olivia Sivelli: Rok temu wyszła za mąż

Po ukończeniu studiów Olivia wróciła do Londynu, by tu kontynuować naukę w szkole medycznej. Dziś pierwsza odtwórczyni roli Bożenki w "Klanie" obecnie ma 29 lat i pracuje w londyńskim pogotowiu, a konkretnie w South East Coast Ambulance Service NHS Foundation Trust.

Prywatnie Olivia jest od września 2021 roku szczęśliwą mężatką i nosi dwa nazwiska Sivelli-Brown. Powrotu ani do show biznesu, ani do Polski nie planuje. 

***

Zobacz także:

Gwiazda "Klanu" wyjawia prawdę o alkoholu. Fani są w szoku. "Tak było zawsze"

Mocne słowa Barbary Burszytnowicz o "Klanie". To cała prawda o telenoweli

Powierza wspomina rozbieraną sesję w magazynie dla panów. "Jak zobaczyłam te zdjęcia, płakałam"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Klan | Agnieszka Kaczorowska-Pela
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy