Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Peja usłyszy wyrok za kilka dni

6 kwietnia ogłoszony będzie wyrok wobec rapera Pei za publiczne nawoływanie do pobicia 15-latka podczas koncertu. Muzyk przyznał się do zarzuconego czynu. We wtorek, 30 marca, zielonogórski sąd rejonowy zakończył proces w tej sprawie.

Przed rozpoczęciem rozprawy na wniosek obrońcy rapera odbyło się posiedzenie ws. warunkowego umorzenia sprawy. Sąd wniosku nie uwzględnił.

Reklama

W mowie końcowej prokurator wniósł o uznanie oskarżonego za winnego i wymierzenie Ryszardowi A. 6 tysięcy złotych grzywny, nawiązki w wysokości 3 tysięcy złotych oraz obciążenie kosztami procesu.

Pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego (jest nim ojciec chłopaka, którego pobito) domaga się kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, z zakazem dawania koncertów w okresie próby, uwzględnienia w całości pozwu cywilnego (15 tysięcy złotych odszkodowania). Oskarżony zgodził się wcześniej na odszkodowanie w kwocie do 5 tysięcy złotych.

"Propozycja prokuratora wchodzi w grę i trzeba poczekać do 6 kwietnia" - powiedział PAP Peja. Dodał, że oskarżyciel posiłkowy żąda zbyt wiele.

Adwokat rapera wniósł do sądu o wymierzenie jak najłagodniejszej kary, uwzględniając postawę oskarżonego, który przyznał się i wyraził ubolewanie, że doszło do takiego incydentu.

"Wyraziłem już wielokrotnie głębokie ubolewanie. Proszę o łagodny wymiar kary" - powiedział w swoim końcowym oświadczeniu Peja.

Raper jest oskarżony o publiczne nawoływanie we wrześniu ubiegłego roku do pobicia uczestnika koncertu w Zielonej Górze.

Podczas rozprawy Peja przeprosił pobitego chłopaka, dodając, że nie miał ku temu wcześniej okazji. Przyznał, że postąpił źle. Mówił, że człowiek, który pokazywał mu wulgarne gesty wyprowadził go z równowagi, a on zniżył się do jego poziomu. Swoją reakcję określił jako naganną. Z zeznań pokrzywdzonego wynika natomiast, że to nie on prowokował rapera.

Do incydentu doszło 12 września podczas koncertu w Zielonej Górze. Sprawa została nagłośniona, gdy kilka dni po koncercie nakręcony telefonem komórkowym film z tego wydarzenia wyemitowała jedna ze stacji telewizyjnych.

Na filmie zarejestrowano, że raper nawoływał tłum do rozprawienia się z chłopakiem, który miał pokazać mu środkowy palec. "Wiecie co z nim zrobić; wszystko na mój koszt" - wołał Peja. Widać też, że nastolatek jest bity przez kilka osób.

Zawiadomienie o pobiciu syna złożył ojciec pokrzywdzonego. Po doniesieniach medialnych zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w trakcie koncertu złożył także prezydent Zielonej Góry.

W zielonogórskiej prokuraturze rejonowej toczy się odrębne postępowanie w sprawie samego pobicia. Chodzi o wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które po nawoływaniach Pei zaatakowały podczas koncertu 15-latka.

Zobacz również:

Peja: Przepraszam

Peja nawoływał do zabijania policjantów?

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: peja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »