Reklama
Reklama

Pedofilski skandal obnaża największe gwiazdy z branży muzycznej. Kto był oprawcą za przyzwoleniem?

Problem pedofilii w show-biznesie to temat rzeka. Wielkie wytwórnie nie traktują muzyków, jak ludzi, ale jak maszynki do zarabiania pieniędzy. Jednocześnie Ci sami muzycy zachowują się obrzydliwie wobec 11, 12, 13, 14 i 15-latek, które uważają ich za bożyszczy. Dokument zrobiony przez Sky Documentaries ujawnia, kto ma na swoim koncie pedofilskie czyny. Specjalnie uciszany temat podnosi na swoim instagramie Courtney Love, wdowa po liderze zespołu Nirvana.

"Istnieje bardzo, bardzo mroczny aspekt przemysłu muzycznego, który wciąż trwa i jest bardzo powszechny" - tak rozpoczyna się dokument "Look Away" od Sky Documentaries. Opowiada on o dziesięcioleciach wykorzystywania seksualnego  dziewczynek w przemyśle muzycznym, ich niemocy, a także o znanych gwiazdach, które mają wiele za uszami. Kto znalazł się w dokumencie?

Dokument "Look Away" o pedofilii w branży muzycznej

"Nie wiem, dlaczego nikt nie mówi o tym dokumencie. Wszystkie powyższe zdjęcia przedstawiają kobiety, które znam i miały poniżej 15 lat. Ale żadne z tych zdjęć nie zostało użyte w tym dokumencie (...) Byłam w pobliżu i mogę potwierdzić, że każde słowo jest prawdziwe" - tak rozpoczyna wpis Courtney Love, wdowa po Kurcie Cobainie - liderze grupy Nirvana.

Reklama

Dokument "Look Away" pokazuje ciemniejszą stroną rocka i temat, który przemysł muzyczny przemilcza od lat: gwałty, agresywne zachowania i nadużycia wobec kobiet.

"Ten film (który jest uciszany!) nie ma fantazyjnie drogiej reżyserii - budżet prawdopodobnie trafił do prawników. #SophieCunningham nakręciła rozdzierający serce, piękny dokument oparty na faktach! Ma wiele odwagi i honoru" - komentowała dodatkowo Love w komentarzach.

Steven Tyler: "w świecie Stevena wszystko było seksem, narkotykami i rock and rollem"

Julia Holcomb, kiedy miała 16 lat, robiła wszystko, co w jej mocy, aby spotkać Stevena Tylera, piosenkarza zespołu Aerosmith.
Opowiedziana przez nią historia mrozi krew w żyłach. Poszła zobaczyć się z nim na koncercie i dzięki pomocy groupie - w tym czasie nie tylko istniały, ale uzasadniały triadę: seks, narkotyki i rock&roll - zakradła się i dotarła do długowłosego frontmana.

Julia weszła w związek ze Stevenem Tylerem, także w kontekście seksualnym. Co więcej, został jej prwnym opiekunem, aby mój "zabrać ją przez granicę stanu" jak będą podróżować z zespołem. Kiedy Julia miała 18 lat zaszła w ciążę, a Steven Tyler zmusił ją do aborcji. "Czułam się naprawdę bezradna. Błagałam Stevena, żeby pozwolił mi urodzić dziecko. Czułam się tak samo ofiarą jak moje dziecko, ponieważ traciłam coś, czego chciałam. "

Doszło do aborcji, a Tyler nawet się z nią nie pożegnał. "Weszłam w świat i myślę, że wyszłam z tego ożywa cudem", mówi, Julia, która jest teraz kobietą z siedmiorgiem dzieci i deklaruje się jako żarliwa wielbicielka ruchu pro-life.

Axl Rose wybrał "zwierzaka roku"

Inną kobietą z brutalnymi zeznaniami jest Sheila Kennedy, przelotna partnerka Axla Rose'a w latach 80. Sheila została wybrana "zwierzakiem roku" przez magazyn Penthouse, a lider Guns 'N' Roses chciał się z nią spotkać. Według jej zeznań, Axl Rose znęcał się nad nią, a sprawa została odrzucona przez "brak dowodów w sprawie".

Iggy Pop śpiewał o 13-latce, z którą podobno się przespał

Tytuł filmu pochodzi od utworu o tym samym tytule na albumie artysty Iggy Pop z 1996 roku "Naughty Little Doggie", który jest "hołdem" dla jednej z najsłynniejszych "baby groupies" na Sunset Strip w latach 70., Sable Starr. Motywem w piosence Iggy'ego Popa jest przespanie się z 13-letnią groupie Sable.

Nie tylko gwiazdy dopuszczają się gwałtów na kobietach

Nie tylko gwiazdy były pozbawione samokontroli. Lata 70. i 80. kipiały od hedonistycznego i patriarchalnego podejścia do świata. Swoją historię w dokumencie przedstawiła Jackie Fuchs, założycielka i basistka zespołu Runaways. Była świadkiem, jak i często ofiarą wykorzystywania kobiet przez wpływowych mężczyzn.

Jackie Fuchs podaje dokładną relację z jej gwałtu w zatłoczonym pokoju przez menedżera jej zespołu, Kim Fowley, po tym, jak ją odurzył. "A teraz przestajemy o tym mówić, ponieważ myślę, że są ludzie, którzy po prostu żywią się oglądaniem płaczących kobiet mówiących o ich napaści seksualnej. I chcę tylko powiedzieć - jeśli jesteś jednym z nich: pieprzyć cię. Twój czas się skończył" - mówił menedżer zespołu Runaways.

Dokument "Look Away" stworzy ruch MeeToo w branży muzycznej?

Sophie Cunningham jest reżyserką i producentką dokumentu. Wyznała w nim, że  "jest tak wiele historii, że nie mogłam opowiedzieć ich wszystkich. Wynika to głównie z pieniędzy i władzy: sukces i sława są bardzo ważne, aby ludzie milczeli" - podsumowała kobieta, która starała się przedstawić zaplecze przemocy i nękania, ale przez lata była uciszana przez lata.

Mamy nadzieję, ze dokument "Look Away" z 2021 roku będzie ogólnodostępny w serwisach streamingowych i będzie początkiem szczególnego rozliczenia przemysłu muzycznego w epoce #MeToo.

Zobacz też:

Maciej Kurzajewski o rozwodzie mówi: "To zawsze będzie dla mnie porażka". Zdenerwowały go słowa Pauliny Smaszcz

Rozenek została skarcona przez Górniak. Zaskakujący finał głośnej afery

Zofia Zborowska przeszła metamorfozę. Nie jest zadowolona

POMAGAMY UKRAINIE

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: pedofilia | Courtney Love
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy