Reklama
Reklama

Paweł Małaszyński apeluje o pomoc dla bliskiej osoby

Paweł Małaszyński (48 l.) włączył się w zbiórkę pieniędzy na leczenie ciężko chorej Marty. Jedyną szansą dla niej jest przeszczep, na który obecnie nie ma szans, lub kosztowna terapia.

Paweł Małaszyński, aktor, wokalista, założyciel i lider zespołu muzycznego Cochise zamieścił na Instagramie poruszający apel. Jak ujawnia, jego znajoma imieniem Marta jest w tak ciężkim stanie, że jedną szansą na przeżycie jest przeszczep wątroby lub leczenie bardzo kosztownymi lekami. Jak wynika z opisu na portalu zbieram.pl, 

42-letnia  kobieta została podczas pobytu  w szpitalu zakażona wirusem HCV. Zaawansowane zmiany w obrębie wątroby zdiagnozowano u niej, gdy miała zaledwie 24 lata. 3 lata później przeszła zabieg przeszczepienia tego narządu, jednak wirus pozostał w jej organizmie i z czasem zniszczył również przeszczepiony narząd. Po trwającej 4 lata terapii, obejmującej leczenie interferonem i transfuzję krwi dwa razy w miesiącu, udało się wyeliminować HCV, jednak dokonane przez niego szkody są nieodwracalne. 

Reklama

42-letnia matka walczy o życie

Mimo to kobieta zdołała urodzić dziecko, chłopczyka imieniem Miłosz, który teraz, w sytuacji znacznego pogorszenia stanu zdrowia mamy, może trafić do domu dziecka. Kobieta cierpi na encefalopatię wątrobową, co oznacza, że w każdej chwili może zapaść w śpiączkę. Znajduje się na liście kandydatów do przeszczepu, jednak szanse na to, by otrzymała nową wątrobę są nikłe. Jak pisze Małaszyński:

Na stronie zbiórki, oprócz opisu choroby i fragmentów zaświadczeń lekarskich, znajduje się zdjęcie uśmiechniętej kobiety przytulonej do synka. Do tej pory udało się zebrać ciut ponad 40 tysięcy złotych, a koszt całej terapii szacowany jest na 450 tysięcy. 

Zobacz też: 
Mata usłyszał zarzut. Policja przeszukała jego mieszkanie

Niepokojące wieści o Rodowicz. Trafiła do szpitala

Nadal dużo zakażeń. Nie żyją kolejni chorzy

Testy na COVID-19 w aptekach. Wiemy, ile zapłaci NFZ

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Małaszyński
Reklama
Reklama
Reklama