Reklama
Reklama

Paco Rabanne nie żyje. Jeden z największych projektantów mody niemal zginął w wojnie domowej

Paco Rabanne zmarł w wieku 88 lat. O śmierci wielkiego projektanta mody poinformowała agencja prasowa Reuters. Smutne doniesienia potwierdził agencji rzecznik hiszpańskiej grupy Puig, kontrolującej wytwórnię Paco Rabanne.

Paco Rabanne - kariera

Paco Rabanne urodził się 18 lutego 1934 roku w Hiszpanii. Projektant zdobył rozgłos na świecie w latach 60. W swojej długiej karierze projektował dla takich domów mody jak Givenchy, Dior czy Balenciaga. Po latach sukcesów postanowił, że w końcu stworzy własną markę. Okazało się, że jego projekty zaczęto doceniać na całym globie.

Paco Rabanne tak naprawdę nazywał się Francisco Rabaneda Cuervo. Z wykształcenia był architektem, po latach pracy w zawodzie postanowił się nieco przebranżowić i zaczął projektować biżuterię oraz ubrania. Paco odpowiadał również za kostiumy do francusko-włoskiego filmu "Barbarella". Na długo przed zrobieniem kariery był jednak o włos od śmierci, gdy wraz z matką musiał uciekać przez hiszpańską wojną domową. Miał wówczas tylko 5 lat.

Reklama

Paco Rabanne nie żyje

Paco Rabanne odszedł w wieku 88 lat w Paryżu. Okoliczności śmierci nie zostały na razie podane. Projektant zostanie zapamiętany przez fanów jako nowatorski i ekscentryczny kreator. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów XX wieku.

Na oficjalnym instagramowym koncie domu mody Paco Rabanne pojawił się wpis, w którym pracownicy firmy postanowili pożegnać kreatora mody.

"Dom Paco Rabanne pragnie uhonorować naszego wizjonerskiego projektanta i założyciela, który zmarł dzisiaj w wieku 88 lat. Wśród najbardziej przełomowych postaci mody XX wieku, jego spuścizna pozostanie stałym źródłem inspiracji. Jesteśmy wdzięczni Monsieur Rabanne za ustanowienie naszego awangardowego dziedzictwa i zdefiniowanie przyszłości o nieograniczonych możliwościach" - napisali współpracownicy projektanta w sieci.

Paco Rabanne - nie tylko ubrania

Dom mody Paco Rabanne w swojej ofercie miał nie tylko ubrania czy dodatki, ale również najbardziej rozpoznawalne na świecie perfumy dla kobiet i mężczyzn. W drogeriach na całym świecie można znaleźć takie zapachy jak "1 Milion", "Fame", "Invictus" czy "Phantom".

Zobacz też:

Leonard Pietraszak nie żyje. Aktor znany z serialu "Czterdziestolatek" i filmu "Vabank" miał 86 lat

Nie żyje Anna Czerwińska. Słynna alpinistka zmarła w wieku 73 lat

Netflix zapowiada nowego "Znachora". Co na to Anna Dymna, czyli filmowa córka profesora Wilczura?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paco Rabanne
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy