Reklama
Reklama

Omenaa Mensah łączy siły z Agatą Dudą! Wszystko w szczytnym celu

Widzom znana jest przede wszystkim jako prezenterka telewizyjna, Omenaa Mensah (43 l.). W wolnym czasie zajmuje się również działalnością charytatywną. Ostatnio twarzą jednego z jej projektów została Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda (50 l.). Panie postanowiły połączyć siły, by wspólnie nauczać języka polskiego przybyłych do naszego kraju obcokrajowców. Jak pani Prezydentowa wypadła w roli nauczycielki?

Omenaa Mensah jest mocno zaangażowana w działalność charytatywną. Prezenterka i producentka wielu popularnych programów telewizyjnych założyła w 2014 roku fundację o nazwie Omenaa Foundation, która wspiera edukację dzieci w Afryce oraz pomaga najbardziej potrzebującym.

Filantropkę w działaniach wspiera mąż - milioner Rafał Brzoska, założyciel firmy InPost. Niedawno wspólnie ruszyli z kolejnym projektem i zbudowali RiO Edu Centrum - ośrodek wsparcia i edukacji dla nieletnich i ich mam z Ukrainy.

Reklama

Przedsięwzięcie wspiera wiele znanych osobistości ze świata kultury i polityki. Ostatnio do promocji ośrodka przyłączyła się małżonka prezydenta Andrzeja Dudy - Agata Kornhauser-Duda.

Agata Duda i Omenaa Mensah łączą siły

Pierwsza Dama nie tylko swoją obecnością uświetniła otwarcie RiO EDU Centrum, ale teraz także wzięła czynny udział w organizowanych tam zajęciach. Parę dni temu odbyła się inauguracyjna lekcja z panią Prezydentową!

Nie jest tajemnicą, że Agata Duda studiowała germanistykę i pracowała jako nauczycielka. Czy teraz będzie uczyć polskiego? Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

"Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda i Omenaa Mensah zainicjowały program intensywnej nauki języka polskiego dla dorosłych podopiecznych RiO EDU Centrum. To ośrodek dla uchodźczyń i ich dzieci z Ukrainy założony i prowadzony przez Omenaa Foudation. Znajomość języka polskiego jest dla cudzoziemców żyjących w naszym kraju ogromnym ułatwieniem, a wręcz koniecznością. Dzięki temu znajdą pracę, będą się swobodniej komunikować i szybciej adaptować do życia na obczyźnie".

Choć Pierwsza Dama nie będzie osobiście uczyć uczestników kursu - tym zajmą się wykwalifikowani lektorzy i edukatorzy - to z dumą promuje przedsięwzięcie.

Zajęcia będą odbywać się w specjalnych blokach tematycznych. Każdy kto zdecyduje się na udział w szkoleniu, będzie miał okazję dowiedzieć się, jak rozmawiać z lekarzem, urzędnikiem, pracodawcą czy współpracownikami.

Kolejnym atutem ma być to, że kursanci po ukończeniu szkolenia, otrzymają specjalny list gratulacyjny z podpisem pani Prezydentowej.

Zobacz też:

Patrycja Kazadi, Magłorzata Socha, Zosia Ślotała, Barbara Ścibakówna, Omena Mensah na balu fundacji TVN

Agata Kornhauser-Duda zmienia styl. W garderobie zrobiło się tęczowo

Agata Duda w eleganckiej stylizacji na rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Omenaa Mensah | Agata Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy