Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Olga Tokarczuk zada szyku na wręczeniu Nobla w sukni Baczyńskiej. Wiemy, kto zaprojektował jej drugą kreację!

Olga Tokarczuk (54 l.) już dzisiaj (10 grudnia) odbierze w Sztokholmie Literacką Nagrodę Nobla. Choć wygląd w tej sytuacji ma najmniejsze znaczenie, plotki o jej kreacjach i tak budzą sporo emocji...

Informacja o przyznaniu Polce Nobla wzbudziła ogromną radość. Dla wielu nie było to jednak żadnym zaskoczeniem, bowiem Tokarczuk to dzisiaj jedna z najwybitniejszych pisarek w naszym kraju. 

Reklama

Zainteresowanie jej osobą oczywiście w ostatnich tygodniach znacząco wzrosło. Media interesują się niemal każdym szczegółem z jej życia. 

Emocje wzbudza nawet to, w czym Olga odbierze Literacką Nagrodę Nobla.
Autorka "Ksiąg Jakubowych" postanowiła sama pochwalić się, kto uszył dla niej suknię. Padło na ulubienicę polskich gwiazd, czyli Gosię Baczyńską. 

Jej talentowi swego czasu nie oparła się nawet księżna Kate, która podczas wizyty w naszym kraju wybrała jeden z jej projektów. 

Okazuje się, że Tokarczuk do Sztokholmu zabrała w walizce jeszcze jedną kreację. 

"Szanowni Państwo, ponieważ pojawiło się wiele pytań na temat mojego ubioru na Tydzień Noblowski, postanowiłam poinformować Państwa, że na ceremonię wręczenia medalu suknię szyje mi Gosia Baczyńska, a na bankiet królewski suknię otrzymam od Tomasza Ossolińskiego, który również ubierze mojego męża i syna :) Bardzo się cieszę, bo rezultaty ich pracy zapowiadają się znakomicie :) Dziękuję!" - napisała na Facebooku Olga. 

Zdjęciami z wizyty w atelier pochwaliła się także sama Baczyńska, która nie ukrywa, że ubieranie tak wybitnej postaci jest dla niej wielkim wyróżnieniem.

***

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Olga Tokarczuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama