Reklama
Reklama

Nostradamus przepowiedział III wojnę światową. Przerażająca przepowiednia na 2023 rok

Nostradamus, uważany za najbardziej wiarygodnego jasnowidza wszechczasów, swoje przepowiednie spisywał skomplikowanym, pełnym metafor językiem, a potem jeszcze je zaszyfrował. Na świecie jest wielu ludzi, którzy uważają, że znają klucz do odszyfrowania przekazów XVI-wiecznego astrologa. Według nich, rok 2023 może przynieść zagładę, której ludzkość obawia się od lat.

Wizja III wojny światowej, która ma nastąpić po wielu latach pokoju i dobrobytu, pojawia się w przepowiedniach wielu jasnowidzów, ze słynnym Nostradamusem włącznie. Nostradamus, żyjący w XVI wieku francuski astrolog, aptekarz i filozof należy do jasnowidzów szczególnie szanowanych z powodu swoich wizji. Kłopot polega na tym,  że zostały one spisane tak skomplikowanym językiem i zaszyfrowane przez samego autora, że ich trafność objawia się dopiero po fakcie. 

Reklama

Przerażająca wizja Nostradamusa

Z perspektywy czasu ocenia się, że Nostradamus przewidział dojście do władzy Adolfa Hitlera, zamach na World Trade Center, a nawet tragiczną śmierć księżnej Diany. Podczas pierwszej fali koronawirusa, gdy przerażenie budziły mrożące krew w żyłach relacje z Bergamo, wielbiciele Nostradamusa odkryli, że 5 wieków wcześniej przewidział on wielką plagę, która dotknie świat, a szczególnie Włochy. 

Na świecie nie brakuje ludzi, którzy latami ślęczą nad przepowiedniami Nostradamusa, próbując je rozszyfrować i to najlepiej jeszcze zanim to, co przepowiedział, zdąży się wydarzyć. Większość z nich zapewnia, że udało im się odkryć klucz deszyfrujący. Jeśli to prawda, to nie czeka nas nic dobrego w 2023 roku. 

Nostradamus przepowiedział katastrofę klimatyczną

Przede wszystkim niekorzystne dla Ziemi, a zatem również dla ludzkości, zmiany klimatyczne nabiorą tempa. Jak wieszczy Nostradamus:

"Przez czterdzieści lat tęcza nie będzie widziana. Przez czterdzieści lat będzie widziana każdego dnia. Sucha ziemia będzie coraz bardziej spieczona, i będą wielkie powodzie, gdy będzie widoczna". 

Trochę to niejasne,  a Nostradamus sprawia wrażenie, jakby nie mógł się zdecydować, co z tą tęczą. No ale warto pamiętać, że swoje proroctwa spisywał w połowie XVI wieku, gdy kwiecisty i zawiły styl wypowiedzi był w modzie. 

III wojna światowa wybuchnie w tym roku?

Gorzej, że w swoim proroctwie z 1555 roku wypowiada się przerażająco jasno:

„Wielka wojna będzie trwać siedem miesięcy. Miliony ludzi umrze. Wiele krajów zniknie z powierzchni ziemi, a ocaleni zaczną nowe życie". 

Wprawdzie francuski astrolog nie podał żadnej konkretnej daty, jednak znawcy jego twórczości są przekonani, że chodzi o rok 2023. Jako dowód, że to zagłada już się zaczęła,  podają wojnę na Ukrainie, pogróżki Tajwanu wobec Chin i eskalację konfkliku między Armenią i Azerbejdżanem. 

Zdaniem Nostradamusa, końcowi świata, który znamy będzie towarzyszył koniec Kościoła Katolickiego:

"W ostatecznym prześladowaniu Świętego Kościoła Rzymskiego będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu ucisków, po czym miasto o siedmiu wzgórzach zostanie zniszczone, a straszliwy sędzia będzie sądził ludzi". 

Nie brakuje opinii, że ów „straszliwy sędzia” będzie następcą obecnego papieża, Franciszka.

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku

Zobacz też:

Przepowiednia Nostradamusa mrozi krew w żyłach. Wkrótce nastąpi koniec naszego kontynentu?

Przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok. "Pojawi się osoba, która położy kres wszelkiemu złu"

Wstrząsające przepowiednie Nostradamusa na 2023 rok. Tego się nikt nie spodziewa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nostradamus | III wojna światowa
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy