Reklama

Reklama

Reklama

Niepokojące wyznanie Ireny Santor. Na razie "nic jej nie grozi", ale to szybko może się zmienić!

Irena Santor (88 l.), wielka dama polskiej piosenki, 9 grudnia obchodziła 88. Urodziny. Ostatnio los nie rozpieszczał artystki. Na szczęście, dzięki temu, że słucha zaleceń lekarzy, wróciła z czasem do zdrowia. Jednak, jak wyznała, nie uważa, by w jej wieku był jeszcze sens robić postanowienia noworoczne…

Trudne przeżycia Ireny Santor

Irena Santor ma za sobą trudne chwile. Na szczęście złośliwy rak piersi, który lekarze zdiagnozowali u niej w 2000 roku, nie wrócił. Nie był to natomiast koniec jej kłopotów zdrowotnych, gdyż wiosną 2018 roku artystka trafiła do szpitala z podejrzeniem udaru. 

W tym samym  roku zmarł jej wieloletni partner, Jerzy Korpolewski. Santor troskliwie opiekowała się nim do końca. Żeby zapewnić ukochanemu stały dostęp do opieki medycznej i zabiegów rehabilitacyjnych, przeprowadziła się z nim do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie i zawiesiła karierę.

Reklama

Pojawiły się wtedy plotki, jakoby wielka dama polskiej sceny muzycznej straciła głos. W 2020 roku Santor rozprawiła się z nimi, śpiewając na molo z okazji 90-lecia Juraty. Wszyscy mogli się przekonać, że głos artystki brzmi równie dźwięcznie, jak kiedyś. 

Irena Santor i jej recepta na zdrowie

Rok później piosenkarka oficjalnie ogłosiła zakończenie kariery, jednak nadal chętnie rozmawia z dziennikarzami. Z okazji przypadających 9 grudnia urodzin radziła w „Dzień Dobry TVN”, co zrobić, by w wieku 88 lat cieszyć się dobrą kondycją, zarówno fizyczną, jak i intelektualną i emocjonalną. 

Jak ujawniła, trzeba słuchać lekarzy i stosować się do ich zaleceń. Swoją drogą ciekawe, dlaczego tak wiele osób w Polsce wypiera tego rodzaju sugestie…

Irena Santor: co myśli o postanowieniach noworocznych?

Chociaż Santor, na szczęście, nie narzeka na zdrowie, ani spadek energii, to jednak, jak wyznała w rozmowie z „Super Exppressem”, robienie postanowień noworocznych uważa w swoim wieku za stratę czasu i energii:

"Ja już takich postanowień nie mam. Wszystko, co postanowiłam, to w gruncie rzeczy dotrzymałam, ale też są takie, których nie dotrzymałam". 

Jak daje do zrozumienia artystka, mogłaby rozważyć celowość postanowienia sobie czegoś, gdyby miało to poprawić jakoś jej życia lub zapobiec ewentualnym problemom. Jak tłumaczy w tabloidzie:

"Na razie mi nic nie grozi, żeby coś sobie postanawiać". Podoba wam się takie nastawienie do życia 88-letniej gwiazdy?

Zobacz też:

Irena Santor skończyła 88 lat. „Udało się dzięki przyjaciołom i lekarzom”

Irena Santor dawno nie występowała. Legenda polskiej estrady będzie świętować 88 urodziny

Nazywała go mężem, choć nigdy nie wzięli ślubu. Historia miłości Santor i Korpolewskiego

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Irena Santor

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy