Reklama

Reklama

Reklama

Nie żyje Josephine Ann Tewson, aktorka z serialu "Co ludzie powiedzą?"

Zmarła Josephine Ann Tewson, której popularność przyniosła rola Elżbiety Warden w serialu "Co ludzie powiedzą?". Miała 91 lat.

Według informacji przekazanych brytyjskim mediom przez agentkę aktorki Tewson zmarła "spokojnie" w czwartek wieczorem w Denville Hall - londyńskim domu spokojnej starości dla aktorów.

Zapisała się w pamięci widzów głównie jako aktorka komediowa. Poza "Co ludzie powiedzą?" (1990-95) zagrała m.in. w takich sitcomach, jak: "Shelley" (1979-82), "Clarence" (1988 r.) i stworzonym przez twórcę "Co ludzie powiedzą?" Roya Clarke'a "Last of the Summer Wine" (polski tytuł: "Babie lato").

Ten ostatni serial emitowano w brytyjskiej telewizji przez 37 lat, od 4 stycznia 1973 roku do 29 sierpnia 2010 roku. Tewson występowała w nim jako Miss Davenport od 2003 roku.

Reklama

Nie żyje Josephine Ann Tewson, aktorka z serialu "Co ludzie powiedzą?"

W 2012 roku opracowała jednoosobowe show "Still Keeping Up Appearances?", z którym odwiedzała sale teatralne Wielkiej Brytanii do początku 2019 roku. Występy polegały na opowiadaniu anegdot z planu tytułowej komedii.

Była dwukrotnie zamężna, najpierw z aktorem Leonardem Rossiterem, a następnie z Henrym Newmanem, który zmarł w 1980 roku.

PAP/pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Co ludzie powiedzą?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy