Reklama
Reklama

Nie żyje aktor znany z "Polowania na Czerwony Październik". Brytyjczycy żegnają legendę

Joss Ackland zagrał w takich filmach jak "Polowanie na Czerwony Październik" czy "Zabójcza broni 2". "Zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej utalentowanych i kochanych aktorów w Wielkiej Brytanii" - czytamy na stronach BBC.

Nie żyje Joss Ackland

Joss Ackland był bardzo popularnym aktorem brytyjskim. Dzięki swej prezencji dostawał role czarnych charakterów. w swojej karierze zagrał w ponad 100 filmach. Zostanie zapamiętany dzięki rolom w "Polowaniu na Czerwony Październik" John McTiernan gdzie zagrał razem z Seanem Connerym i Samem Neillem, "Uciec, ale dokąd?" Roberta Harmona z Jeanem-Claudem Van Dammem, "Sycylijczyku" Michaela Cimino, "Zet i dwa zera" Petera Greenawaya czy "Picasso — twórca i niszczyciel" Jamesa Ivory'ego.

Zagrał też u boku Mela Gibsona czy w filmie Agnieszki Holland. Za rolę w dramacie "Biała intryga" był nominowany do nagrody BAFTA w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy.

Reklama

Prywatnie Joss Ackland był niezwykle rodzinny. Wraz z żoną Rosemary, z którą był w związku przez 51 lat, doczekali się siedmiorga dzieci i 32 wnuków. Ukochana odeszła przed 20 laty po długiej chorobie.

Bliscy żegnają Jossa Acklanda

Jossa Acklanda pożegnała rodzina. W bardzo emocjonalnym wpisie, przesłanym do BBC bliscy aktora napisali: 

"Dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi i władczej prezencji, wniósł do swoich ról wyjątkową intensywność i powagę. Zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej utalentowanych i kochanych aktorów w Wielkiej Brytanii"

Joss Ackland zmarł 19 listopada 2023 roku otoczony bliskimi. Miał 95 lat.

Zobacz też:

Przyjaciele z "M jak miłość" żegnają Macieja Damięckiego. Te słowa łamią serce

Nie żyje Hanna Gucwińska. Legendarna dyrektorka wrocławskiego zoo miała 91 lat

Zmarła młoda gwiazda TVN-u. Zaledwie dzień wcześniej wrzucała zdjęcie ze szpitala

W wieku 85-lat zmarł legendarny wokalista Piwnicy Pod Baranami. Polska w żałobie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy