Reklama
Reklama

Najmłodszy polski milioner oskarżony! Grozi mu 10 lat więzienia

Ruszył proces Piotra Kaszubskiego, nazywanego "najmłodszym polskim milionerem". Został oskarżony o ukrycie kilkunastu milionów złotych w gotówce oraz niezapłacenie 3,2 mln zł podatku. 29 września odbyło się spotkanie stron i sądu przed pierwszą rozprawą.

Piotr Kaszubski ponownie stanął przed sądem. Wcześniej, w 2013 roku, gdy miał zaledwie 20-lat, rozpoczął pracę związaną z medycyną estetyczną. Zajmował się sprzedażą żelu do wybielania zębów oraz innych produktów kosmetyczno-leczniczych. Niestety, ale po czasie okazało się, że niektóre z nich były szkodliwe dla zdrowia. 

Wtedy Kaszubskiemu postawiono zarzut oszustwa i handlu niezarejestrowanymi lekami. Milioner postanowił uciec z Polski! Został zatrzymany w wigilię 2016 roku w Wiedniu i na mocy europejskiego nakazu aresztowania, austriacki sąd wydał go polskim władzom. Przesiedział wtedy 3 lata w więzieniu, a proces stanął w miejscu. Sprawę skomentował Rafał Rogalski, adwokat oskarżonego. 

Piotr Kaszubski oskarżony o przestępstwa podatkowe

Reklama

Ostatnio prokuratura ponownie oskarżyła Kaszubskiego, ale tym razem o przestępstwa podatkowe. W tym przypadku kodeks przewiduje aż 10 lat pozbawienia wolności. Wygląda na to, że sprawa będzie ciągnąć się przez lata, a milioner wyda krocie na prawników. 

Kaszubski pojawił się na spotkaniu. W rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że będzie również na rozprawie i nie odpuści: "będę walczył do upadłego o sprawiedliwość". Wspominał też pobyt w areszcie. 

Dodał, że według profesorów prawa karnego ze Szkół Wyższych Prawa, ekspertów biura analiz sejmowych i wybitnych adwokatów, prokurator rejonowy Tomasz Łopatka, który wysłał akt oskarżenia, nie ma pojęcia o literze prawa i popełnia wielki błąd.

Więcej o newsów gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie: https://www.instagram.com/pomponik.pl/

Produkcja nie znosi Sylwii Bomby, bo gwiazdorzy? Uczestniczka zabrała głos

Oliwia Bieniuk skarży się na kontuzję! Co z dalszym udziałem w programie?

Meghan Markle i Książę Harry ukryli to w Nowym Jorku!

Przegapiłeś najnowszy odcinek "Love Island. Wyspa miłości"? Nic straconego! Oglądaj na PolsatGo już TERAZ! 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kaszubski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama