Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Wniesiona w XII wieku kolegiata w Tumie pod Łęczycą, to przykład architektury?

Wniesiona w XII wieku kolegiata w Tumie pod Łęczycą często podawana jest jako świetny przykład architektury w jakim stylu? Z takim pytaniem zmierzył się uczestnik kolejnego odcina teleturnieju "Milionerzy".

Widzowie mogli zobaczyć kolejną powtórkę teleturnieju "Milionerzy", który był prowadzony jak zwykle przez Huberta Urbańskiego. W 473 odcinku 10 sezonu teleturnieju grę rozpoczął Przemysław Dąbek. Uczestnik usłyszał pytanie za 10 tys. zł. 

"Milionerzy". Wniesiona w XII wieku kolegiata w Tumie pod Łęczycą, to przykład architektury?

Wniesiona w XII wieku kolegiata w Tumie pod Łęczycą często podawana jest jako świetny przykład architektury:

Reklama

  • A - bizantyjskiej
  • B - romańskiej
  • C - barokowej
  • D - secesynej

Po chwili zastanowienia się pan Przemysław zdecydował się na użycie koła ratunkowego. Korzystając z koła pół na pół, zdecydował się na odpowiedź B

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o kolegiatę w Tumie

Kolegiata w Tumie to kościół wzniesiony w XII wieku, znajdujący się w pobliżu dawnej lokalizacji wczesnośredniowiecznego grodu[a]. Należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Zatem odpowiedź B była prawidłowa.

Przemysław wygrał 10 tys. złotych i zobaczymy go w kolejnym odcinku teleturnieju.

Zobacz też:

Lewandowski gawędził w Cannes z gwiazdą "365 dni"
Czarne chmury nad małżeństwem Piotra Kraśki

Gwiazdy chwalą się mamami. Wojciechowska ma aż dwie

"Milionerzy". Kto odpowiedział na 12 pytań i wygrał milion?

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją właśnie Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju. 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

Czarne chmury nad małżeństwem Piotra Kraśki

Kammel debiutuje u boku nowej partnerki

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy (teleturniej) | teleturniej | Hubert Urbański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »