Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Nukleotydu nie tworzy, która z wymienionych cząsteczek?

Nukleotydu nie tworzy cząsteczka cukru, soli czy kwasu fosforowego? Z takim pytaniem zmierzył się uczestnik kolejnej odsłony teleturnieju "Milionerzy".

Widzowie mogli zobaczyć kolejną powtórkę teleturnieju "Milionerzy", który był prowadzony jak zwykle przez Huberta Urbańskiego. W 490 odcinku 10 sezonu teleturnieju padło pytanie za 40 tys. zł.

"Milionerzy". Nukleotydu nie tworzy, która z wymienionych cząsteczek?

Nukleotydu nie tworzy cząsteczka:

  • A - cukru
  • B - soli
  • C - kwasu fosforowego
  • D - zasady azotowej

Uczestnik teleturnieju miał poważny kłopot z odpowiedzią. Poprosił o pomoc publiczność. Potem wziął jeszcze koło pół na pół. Ostatecznie obstawił odpowiedź B. Czy to poprawna odpowiedź?

Reklama

Zobacz też:

Pożar u Grażyny Wolszczak. Co tam się działo?

Ile zarabia Iga Świątek? Tenisistka była pracowita od dziecka

Agnieszka Radwańska powraca na Wimbledon 2022! Chce powiększyć swój i tak ogromny majątek?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o nukleotyd

Nukleotyd jest zbudowany z reszty kwasu fosforowego, cukru - deoksyrybozy oraz jednej zasady azotowej.  Zatem odpowiedź B była prawidłowa.

"Milionerzy". Kto odpowiedział na 12 pytań i wygrał milion?

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. 23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją właśnie Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju.  Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

Skiba bezlitośnie o Górniak i jej kosmicznych teoriach: "Czarne dziury występują nie tylko w kosmosie, ale także w mózgu"

U2: Bono poznał rodzinny sekret. "Dowiedziałem się, że mam przyrodniego brata"

Sebastian Fabijański i Maffashion mają problemy w związku? Aktor wyznaje: "Jestem wdzięczny Julce za to, co zrobiła"

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Hubert Urbański | "Milionerzy" | teleturniej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy