Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy": Kiedy po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na Big Benie?

Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 roku po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" uczestniczka 426 odcinka 9 sezonu teleturnieju.

W rzeczywistości pytanie zadane w tym odcinku "Milionerów" było podchwytliwe. Nie chodziło o dzwon na londyńskiej wieży, ale o miesiące, które mają 31 dni. Gdyby uczestniczce udało się poprawnie wskazać miesiąc o najdłuższej liczbie dni, mogłaby liczyć na 40 tys. zł, a nawet na dalszą grę.

"Milionerzy": Kiedy po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na Big Benie

Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 roku po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben?

Reklama

  • A: kwietnia 
  • B: maja 
  • C: września 
  • D: listopada

Uczestniczka długo się zastanawiał. Wpadła na dobry trop, że należy podać w odpowiedzi miesiąc, który ma 31 dni. Zdecydowała się postawić na odpowiedź A. Hubert Urbański zapytał ją czy zna metodę liczenia dni miesięcy na kostkach.

"Milionerzy": Poprawna odpowiedź na pytanie o dzwon na wieży Big Ben


Dzwon na wieży Big Ben zabrzmiał po raz pierwszy 31 maja 1859 roku. Po dwóch miesiącach dzwon pękł, więc po trzech latach zbyt ciężki młot wymieniono na lżejszy. Ponadto wymienionych miesięcy tylko maj ma 31 dni. Poprawną odpowiedzią na pytanie była odpowiedź B.

Fani programu "Milionerzy" zgłosili jednak zastrzeżenia do samego pytania. Twierdzili, że jego autorzy najprawdopodobniej pomylili dwa słynne dźwięki utożsamiane z Pałacem Westminsterskim. Ich zdaniem 31 maja po raz pierwszy zadzwonił tamtejszy zegar, a nie dzwon. W Wielkiej Brytanii mianem Big Ben określa się przeważnie właśnie wielki dzwon, ale dla wielu Polaków ta nazwa kojarzy się niejednoznacznie z całą wieżą. I stąd zapewne wynikło nieporozumienie. 

Zobacz też:

Podchwytliwe pytania w "Milionerach". Uczestnik wygrał z "mufą"
Wpadka w "Milionerach"! Niesmaczne żarty Wellmann i Prokopa

"Milionerzy": odpadł po pierwszym pytaniu. Chodziło o związek frazeologiczny

***pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVN SA | Hubert Urbański | Milionerzy (teleturniej)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »