Reklama
Reklama

"Milionerzy". Czym zajmowali się tak zwani rezurekcjoniści?

Czym cztery wieki temu na terenie Wielkiej Brytanii zajmowali się tak zwani rezurekcjoniści? Takie pytanie usłyszał uczestnik środowego odcinka "Milionerów"

W środę widzowie mogli zobaczyć kolejną odsłonę teleturnieju "Milionerzy", który był prowadzony jak zwykle przez Huberta Urbańskiego. W 534 odcinku  teleturnieju grę kontynuował Krzysztof. Uczestnik świetnie sobie radził. Zaczął grę w tym odcinku od pytania za 10 tys. zł. Jak brzmiało pytanie za 125 tys. zł.?

"Milionerzy". Czym na terenie Wielkiej Brytanii zajmowali się tak zwani rezurekcjoniści?

Czym cztery wieki temu na terenie Wielkiej Brytanii zajmowali się tak zwani rezurekcjoniści?

Reklama
  • A: swoim zmartwychwstaniem
  • B: ożywianiem nieboszczyków
  • C: wywoływaniem duchów
  • D: kradzieżą zwłok z cmentarzy

Krzysztof poprosił o pomoc przyjaciela, który obstawiał odpowiedź D, czyli kradzież zwłok. Sam uczestnik zdecydował się obstawić odpowiedź A. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o to czym zajmowali się rezurekcjoniści

Rezurekcjoniści w Wielkiej Brytani okradali groby. Cztery wieki temu mocno rozwijała się medycyna, więc był popyt na zwłoki. Rezurekcjoniści wykradali je z cmentarzy i sprzedawali studentom oraz medykom. W tym czasie nawet zakopywano trumny w klatkach, by uniemożliwić kradzież. Odpowiedź D była prawidłowa.

Krzysztof nie odpowiedziała prawidłowo na to pytanie. Zakończył grę, ale zdobył 40 tys. zł.

Zobacz też:

Cichopek już w dniu ślubu wiedziała, że nie wytrzyma w tym związku. "Ciążyła mi ta obrączka"

Gilon o hejcie na Anię z Love Island: Jakim trzeba być człowiekiem, żeby pisać takie rzeczy!

"Milionerzy". Kto odpowiedział na 12 pytań i wygrał milion?

Czy w 11. sezonie teleturnieju poznamy kolejnego milionera? Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju. 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

Kuba Karaś potwierdził! Znowu jest zakochany w Jess!

Agnieszka Woźniak-Starak wybiera się na ryby? Spójrzcie na jej spodnie!

Wojna w Ukrainie. Przewodnicząca PE: Ukraina wygra tę wojnę, a my jej w tym pomożemy

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama