Reklama

Reklama

Reklama

Met Gala 2022: jaki jest tegoroczny temat przewodni? To powrót "do korzeni"

Jedno z najważniejszych wydarzeń świata mody i show-biznesu już niedługo! Jaki jest temat przewodni Met Gali w 2022 roku? Na czerwonym dywanie i w błysku fleszy zobaczymy kreacje inspirowane modą amerykańską z XIX wieku. Czym zaskoczą nas projektanci i celebryci?

Met Gala 2022 to pełne blichtru i przepychu wydarzenie organizowane od 1995 r. w The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Jej twórczynią i organizatorką jest Anna Wintour - redaktorka naczelna amerykańskiego wydania czasopisma "Vogue". Nazywana corocznym świętem mody Met Gala jest imprezą charytatywną.

Met Gala 2022: jaki jest tegoroczny temat przewodni?

Zebrane pieniądze na Met Gali 2022 przeznaczane są na otwarcie corocznej wystawy tworzonej przez Instytut Kostiumów Metropolitan Museum of Art. Zaproszeni goście prezentują się na schodach prowadzących do muzeum w najbardziej wymyślnych strojach. Kreacje powinny nawiązywać do narzuconego przez organizatorów tematu przewodniego. Czego oczekują oni w tym roku?

Reklama

Temat Met Gali 2022: w amerykańskim stylu

Temat przewodni Met Gali 2022 to "In America: An Anthology of Fashion", czyli "W Ameryce - antologia mody". Nawiązuje on bezpośrednio do tematu zeszłorocznego - "In America: A Lexicon in Fashion". Chociaż oba tematy przewodnie dotyczą amerykańskiej mody, sięgają one do innych tradycji. W 2021 r. stroje celebrytów i prezentowane przez projektantów kreacje skupiały się na modzie XX i XXI wieku.


W tym roku mają one nawiązywać do mody z XIX stulecia. Jak przekonuje Andrew Bolton, główny kurator Instytutu Kostiumów Museum of Modern Art, temat Met Gali 2022 opiera się na założeniach amerykańskiego stylu i celebruje niedocenianych bohaterów designu tego kraju. Kto wie, może zobaczymy gwiazdy ubrane w krynoliny lub kowbojskie kamizelki?

Oficjalny profil Met Museum na Instagramie uchyla rąbek tajemnicy i pokazuje zdjęcia eksponatów: "Wystawa jest tak ładna, że będziecie musieli obejrzeć ją dwa razy"!

Film i moda razem na Met Gala 2022

Wyścielone czerwonym dywanem schody prowadzące do głównego gmachu The Metropolitan Museum w Nowym Jorku zapełnią się gwiazdami pozującymi paparazzi już 2 maja. Celebryci będą bawić się wtedy podczas ekskluzywnej gali i podziwiać wystawę skupiającą się na historii mody amerykańskiej XIX wieku. Zaledwie kilka dni później otworzy ona swoje podwoje również dla zwykłego widza.

Niespodzianki na Met Gala 2022

Jakie niespodzianki przygotował dla odwiedzających Instytut Kostiumów Met Museum od 5 maja do 5 września 2022 r.? W 13 zabytkowych salach skrzydła amerykańskiego siedziby muzeum prezentowane będą ekspozycje pokazujące ewolucję amerykańskiego stylu. Stworzone zostały one we współpracy ze znanymi reżyserami, np. Tomem Fordem, Reginą King, Martinem Scorsese czy Chloé Zhao.

Kurator Andrew Bolton na profilu Met Museum komentuje zdjęcia Annie Leibovitz dla Vogue: "Wszystkie pokoje są połączone kuratorskimi wątkami, ale są też filmowym obiektywem. Reżyserzy nadali każdemu z nich swoje imprimatur".

Dress code na Met Gali 2022: białe krawaty i złoto

Met Gala rządzi się swoimi prawami. Zaproszeni na nią goście nie mogą robić zdjęć i zdradzać, co dzieje się w gmachu budynku. Powinni oni również zastosować się do ogłaszanego corocznie dress code’u. W tym roku nawiązuje on do złotej ery XIX wieku. W 2022 r. obowiązuje styl "Gilded Glamour and White Tie", a więc pozłacany, bogaty i z pewnością nieskromny! U kobiet można spodziewać się obszernych spódnic i falban, a u mężczyzn białych much i fraków.

Wiele z przybywających na galę gwiazd uważnie śledzi informacje organizatorów, aby przygotować kreacje, które będą... łamać narzucony dress code. Tak zrobiły w minionych latach m.in. Kendal Jenner, Zoe Kravitz, Cindy Crawford i Miley Cyrus. Jak będzie w tym roku? Wiele wskazuje na to, że trudno będzie przebić oryginalny strój Kim Kardashian, która na schodach zaprezentowała się od stóp do głów (dosłownie!) w czerni. Co tym razem wymyślą celebryci? Już wkrótce się dowiemy!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: MET Gala

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy