Reklama
Reklama

Mateusz Gessler: Ludzie myślą, że Gesslerowie mają łatwo

Prowadzący programy „Hell’s Kitchen” i „Para do gara” mówi o relacjach z resztą kulinarnego klanu, zależnościach między nimi i rodzinną tradycją. Czy nazwisko, wiążące go nierozerwalnie z gastronomią było dla niego przekleństwem czy błogosławieństwem? Czy porównuje się z inną telewizyjną sławą w rodzinie, czyli Magdą Gessler?

 

Od lat w telewizji

Mateusz Gessler to restaurator i szef kuchni od lat występujący w telewizji. Obecny był w programie "Studio Weekend", który w Polsacie prowadzili Krzysztof i Anna Zejdler-Ibisz, a potem przez dłuższy czas związany był z TVN jako juror programu "MasterChef Junior". Jesienią 2022 roku wrócił do Polsatu, aby objąć rolę prowadzącego "Hell's Kitchen". Jesienią 2023 roku na antenie Czwórki nowy program "Para do gara. Ona mówi, on gotuje", w którym ocenia rywalizację trzech par uczestników - małżeństw, rodzeństw lub par przyjaciół - którzy mają w nietypowy sposób przygotować odwzorowanie prezentowanego przez niego dania. 

Reklama

Rodzinna tradycja

W jaki sposób narodziła się restauratorska tradycja klanu Gesslerów? Zaczął ją dziadek Mateusza Gesslera, Zbigniew. Jego synowie, wnukowie, a teraz i prawnukowie parają się tym samym zawodem, lub mają kariery bardzo zbliżone do gastronomii. Obecnie w rodzinie jest 9 osób, które czynnie gotują lub prowadzą restauracje.

Nazwisko nie zawsze jest atutem

Pytany o to, czy łatwo jest nosić to nazwisko, Mateusz Gessler odpowiada, że to zależy kiedy. - Teraz to jest dobra rzecz - przyznaje, zaznaczając jednak, że skojarzenia mogą być ciężarem. - Czasami ludzie myślą, że my Gesslerowie mamy łatwo, że wszystko nam przychodzi. Nie, cholera, tak nie jest - mówi mocno.  - Każdy z nas nosi swój krzyż, każdy ma swoje problemy i każdy od czegoś startował. Ale łatwo jest dać etykietkę "To jest Gessler, miał łatwo w życiu, a teraz jak jest w gastronomii, to ma jeszcze łatwiej". A właśnie nie do końca, bo właśnie musimy pobić to, co nasze starsze pokolenie zrobiło - Piotr, Adam, Magda, Marta - dodaje.

Kto jest kim w klanie Gesslerów i co prowadzący program "Para do gara. Ona mówi, on gotuje" mówi o swoich relacjach z innymi znanymi restauratorami przeczytasz na POLSAT.PL.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Gessler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy