Przejdź na stronę główną Interia.pl

Marta Manowska w niezwykłej roli

Marta Manowska to prezenterka znana szerszej publiczności z programu „Rolnik szuka żony”. Oprócz tego prowadzi także „Ośmiu wspaniałych”, „Sanatorium miłości” oraz talent show „The Voice Senior”. Jednak to nie jedyne jej zajęcie. Co jeszcze robi lubiana prezenterka? Sprawdziliśmy!

Do tej pory w większości programów rozrywkowych brakowało miejsca dla osób, które cieszą się urokami emerytury. Nic dziwnego, że reality show "Sanatorium miłości" oraz "The Voice Senior" podbiły serca seniorów. Oba programy, oprócz uczestników po 60. roku życia, łączy jeszcze jedno. Są prowadzone przez Martę Manowską. Praca na planie produkcji spodobała się jej na tyle, że popularna prezenterka zdecydowała się na wzięcie udziału w kolejnym projekcie skierowanym do tej grupy wiekowej. O co chodzi?

e-Senior potrafi!

Obecnie Marta Manowska jest ambasadorką kampanii "e-Polak potrafi!", zorganizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. Akcja ma na celu zachęcić starsze osoby do korzystania z możliwości, jakie daje nam sieć, i przekonanie ich, że nie ma w tym nic trudnego.  - Każdy może być e-Polakiem. Ani wiek, ani internetowe umiejętności nie mają tu żadnego znaczenia - przekonuje Manowska. Czego mogą dowiedzieć się seniorzy?

Przede wszystkim przygotowana została specjalna seria filmowych instruktaży, w których objaśniano między innymi jak przez internet komunikować się z bliskimi, czy załatwiać online sprawy urzędowe. Kolejną odsłoną kampanii skierowanej specjalnie do starszych odbiorców jest cykl filmów, w których prowadząca rozmawia ze znanymi seniorami o ich doświadczeniach związanych z internetem.

Wyjątkowi goście

Pierwszy odcinek miał premierę 28 września. Marta Manowska poruszyła temat komunikacji i kontaktu z bliskimi. Jej rozmówcą był Władysław Balicki, znany widzom z "Sanatorium Miłości". Dzięki komunikatorom może rozmawiać z córką, która mieszka daleko. Dzieli ich bowiem aż 1300 kilometrów. Wysyłanie zdjęć i wiadomości trwa dosłownie sekundę, a komunikacja jest bardzo wygodna.


Kolejna premiera odbyła się 5 października. Tematem drugiego odcinka jest rozrywka. Marta Manowska porozmawiała w nim z Wiesławą Judek o tym, jak łatwo i wygodnie przez internet można obejrzeć seriale, koncerty oraz filmy. W dodatku wszystko to można oglądać w ulubionym fotelu, będąc opatulonym kocykiem. To kusząca wizja zwłaszcza wobec nadchodzącej jesieni.

W internecie można też znaleźć trzeci odcinek. Tym razem gościem Marty Manowskiej jest Iwona Mazurkiewicz, także doskonale znana widzom "Sanatorium Miłości". Z tej części seniorzy mają okazję dowiedzieć się, jakie formalności można załatwić dzięki e-administracji.

Młodzież na pomoc

Co jeszcze zrobić, aby przekonać nieprzekonanych? - Do pomocy seniorom chcemy zaangażować ich wnuki oraz dzieci. To szansa na międzypokoleniową współpracę - mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM.  - Starsze osoby często nie korzystają z internetu z lęku. Tymczasem wystarczy poświęcić rodzicom, babci czy dziadkowi kilka chwil, aby wszystko stało się jasne. Jeśli kilkakrotnie utrwalimy z nimi wiedzę, na pewno szybko samodzielnie zaczną korzystać z nowych możliwości  - dodaje.

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »