Reklama

Reklama

Reklama

Mariusz Szczygieł i jego fundacja musi przeprosić browarnika z Ruchu Kukiz'15 za wylewanie piwa!

Browarnik z Ruchu Kukiz'15 ma powody do radości. Sąd nakazał Fundacji Instytut Reportażu przeprosić Marka Jakubiaka za wylewanie jego piwa i namawianie do bojkotu marki.

Przypomnijmy: pod koniec września 2014 roku kierujący Fundacją Instytut Reportażu dziennikarze Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman i Paweł Goźliński zorganizowali demonstracyjne wylewanie piwa browarnika z Ruchu Kukiz'15.

Był to sprzeciw na aroganckie słowa, które Jakubiak wygłosił pod adresem walczącego o związki partnerskie Dariusza Michalczewskiego. "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać" - napisał Jakubiak do byłego boksera.

Wylewanie piwa jednak tak go zdenerwowało, że pozwał fundację za czyn "nieuczciwej konkurencji", domagając się przeprosin i 100 tys. zł zapłaty na rzecz. Muzeum Powstania Warszawskiego.

Reklama

Sąd właśnie wydał postanowienie w tej sprawie, nakazując reportażystom przeprosić browarnika.

Zdaniem sądu wylewanie piwska i nawoływanie do bojkotu marki były czynami nieuczciwej konkurencji i naruszały kilka przepisów.

Do tego zachowanie było nieadekwatne do sytuacji, sąd nie dopatrzył się też celu społecznego sugerowanego przez stronę pozwaną i nakazał fundacji zamieścić na swojej stronie internetowej i fanpage’u facebookowym przeprosin, wpłacić 5 tys. zł na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego i pokryć ponad 6 tys. zł kosztów sądowych.

Marek Jakubiak nie kryje satysfakcji. Podkreśla, że "sąd podzielił jego opinię i nie pozwolił obrażać przedsiębiorców".

"Mają przeprosić. Mają pokryć koszty sądowe w całości. Sąd Okręgowy nie pozostawił na nich suchej nitki" - cieszy się Jakubiak na Facebooku.

Na razie wyrok nie jest prawomocny.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Szczygieł | Marek Jakubiak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy