Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Małgorzata Kożuchowska wciąż nie może pogodzić się z jego śmiercią! Przykre

Małgorzata Kożuchowska (48 l.) wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią Piotra Pawlukiewicza. Był to znany i szanowany ksiądz, który udzielił aktorce ślubu. Mało kto wie, że Piotr i Małgorzata bardzo się lubili. Ksiądz wiele razy doradzał gwieździe, gdy ta znajdowała się na życiowych zakrętach.

Z wielkim wzruszeniem wspomina ten dzień. Była upalna sobota, 30 sierpnia 2008 roku. W kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie powiedziała "tak" Bartłomiejowi Wróblewskiemu. 

Reklama

"Ksiądz Piotr Pawlukiewicz udzielił nam sakramentu ślubu. Do dziś mam w uszach Jego wspaniałą homilię o tkanym wspólnie przez całe życie, kobiercu" - opowiada Małgorzata Kożuchowska

Wiadomość o odejściu kapłana poruszyła ją do głębi. Od dłuższego czasu cierpiał na chorobę Parkinsona. Zmarł, mając 60 lat. Dla Małgosi był autorytetem i przyjacielem. W dniu jego śmierci zamieściła w internecie zdjęcie ze swojego ślubu i w ciepłych słowach pożegnała duchownego. 

Gdy przyjechała do Warszawy studiować w szkole teatralnej, lubiła zaglądać do świątyń przy Trakcie Królewskim. To właśnie tam słuchała potem kazań księdza Piotra. Jego homilie przyciągały tłumy. 

"Dziękuję Ci za wszystkie piękne słowa, za ‘Katechizm Poręczny’, za Msze Św. o godzinie 15 w Św. Annie i za radiowe w Św. Krzyżu! Dziękuję za Twoje świadectwo wiary, za miłość, ale i cierpliwość do ludzi zasypujących Cię niezliczonymi pytaniami, na które zawsze miałeś odpowiedź" - napisała pod fotografią. 

Szczególnie ważne były dla niej nauki małżeńskie i homilie o miłości. Miała wiele wątpliwości. Uczucie spadło na nią niespodziewanie, już traciła nadzieję, że założy rodzinę. Bartek jest od niej 9 lat młodszy. 

"Czy powinnam za niego wychodzić?" - zastanawiała się.  

Czytaj więcej na następnej stronie:

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kożuchowska Małgorzata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »