Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Małgorzata Kożuchowska szczerze o Wiesławie Komasie: „Byłam w niego wpatrzona jak w obraz”

O tym, że Małgorzatę Kożuchowską (48 l.) i Wiesława Komasę (71 l.) łączy wyjątkowa więź, wiedziało niewielu. Aktorka do dziś z utęsknieniem wspomina studenckie czasy i uczucie, które żywiła do cenionego aktora i reżysera. To właśnie on zaszczepił w niej miłość do aktorstwa.

Chodziła po korytarzach szkoły aktorskiej na Miodowej i cieszyła się jak dziecko. Przyjechała do stolicy z Torunia, dostała się za pierwszym razem, spełniła swoje marzenie. 

Reklama

Trafiła na fantastycznych, uzdolnionych kolegów i cudownego opiekuna roku, cenionego przez studentów, Wiesława Komasę. 

"Byłam w niego wpatrzona jak w obraz. Na naszym roku chyba wszystkie wzdychałyśmy do niego ukradkiem" - wyznała po latach w "Twoim Stylu" Małgorzata Kożuchowska

Wiesław był skromny, niepozorny, nie wyróżniał się urodą. Jednak 23 lata starszy pedagog oczarował studentkę. Uwielbiała z nim rozmawiać nie tylko o sztuce, ale i o życiu, zwykłych sprawach. 

"Profesor miał ogromne ciepło, niezwykłą charyzmę i urok osobisty. Potrafił szybko nawiązać kontakt z młodymi ludźmi. Wiedział, jak ich otworzyć, wydobyć ich wrażliwość" - wspomina jeden z jego uczniów.

Komasa od razu dostrzegł utalentowaną, roześmianą, pełną energii blondynkę. 

"Na drugim roku studiów zaproponował mi rolę w sztuce ‘Teatralna ballada’, gdzie grały Ryszarda Hanin i Hanna Skarżanka. I ja, taka nieopierzona, weszłam w świat aktorek wielkiego formatu z doświadczeniem. A Komasa był wtedy przy mnie, wprowadził mnie w ten świat. Byłam zachwycona!" - opowiadała Małgosia. 

Czytaj więcej na kolejnej stronie:

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kożuchowska Małgorzata | Wiesław Komasa | Jan Komasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »