Reklama
Reklama

Majątek Pawła Kukiza - ile zarabia polityk?

Ile zarabia Paweł Kukiz? Co wykazał w oświadczeniu majątkowym? Sprawdziliśmy i trzeba przyznać - trochę jesteśmy zaskoczeni.

Paweł Kukiz nie bez powodu jest na językach wszystkich mediów w Polsce. Polityk podczas głosowania w sejmie wraz z dwoma posłami z partii Kukiz'15 poparł ustawę o nowelizacji radiofonii i telewizji, która została uchwalona przez sejm. Od tego momentu wiele osób krytykuje zachowanie posła, który zaledwie parę lat temu obiecywał, że nigdy się nie sprzeda i nie stanie się "prawdziwym" politykiem. Jak widać, były to słowa tylko rzucone na wiatr...

Ile zarabia Paweł Kukiz?

Wiele osób (w tym sławnych i znanych) otwarcie mówi, że Paweł Kukiz się sprzedał. Dlatego właśnie postanowiliśmy przyjrzeć się jego majątkowi i temu, co wykazał w swoim ostatnim oświadczeniu. Powiemy jedno - trochę nas zaskoczył. 

Paweł Kukiz ma do dyspozycji dom, jedno mieszkanie, działkę i parę tysięcy na koncie. Portal Onet sprawdził oświadczenie polityka i faktycznie w wykazie jest napisane, że posiada 5829 tysięcy złotych na koncie. Jest właścicielem posiadłości o powierzchni 450 metrów kwadratowych i mieszkania o wielkości 36 metrów kwadratowych. Wartość została wyceniona na 350 tysięcy złotych. Działka, która posiada to zaledwie 0,6 hektara. Jej wartość nie przekracza 15 tysięcy złotych. 

W ciągu ubiegłego roku Paweł Kukiz z tytułu poselskiego zarobił 91 tysięcy złotych i dostał 21 tysięcy złotych w ramach diety. 

Kolejnym źródłem dochodu Kukiza są prawa autorskie, one wynoszą 199 tysięcy złotych. 

Oprócz dodatków polityk ma także zobowiązania finansowe. Jednym z nich jest kredyt w wysokości 600 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zaciągnął także pożyczkę w wysokości  17 850 zł.

Reklama

Więcej o newsów gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie: https://www.instagram.com/pomponik.pl/

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Kukiz | lex TVN
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy