Reklama
Reklama

Magda Gessler zabrała głos ws. sprowadzenia do Polski uchodźców! Jest przerażona!

Magda Gessler (62 l.) postanowiła zabrać głos w sprawie sprowadzenia do Polski uchodźców. Jest za, czy może przeciw? Odpowiedź nie jest do końca jednoznaczna.

Temat uchodźców i ulokowania ich części w Polsce dzieli opinię publiczną już od dłuższego czasu. Niektórzy opowiadają się za ich sprowadzeniem do naszego kraju, a inni są zdecydowanie przeciwni.

Swoje trzy grosze postanowiła wtrącić... Magda Gessler. Na swoim profilu na Facebooku zamieściła wpis, w którym tłumaczy swoje stanowisko w tej sprawie.

Przyznała, że "przysłuchuje się dyskusji o imigrantach" i przerażają ją pełne nienawiści komentarze dotyczące tego problemu, ale też jest zszokowana deklaracjami polityków i działaczy.

Reklama

Stwierdziła, że należy pomóc tym, którzy znajdują się w potrzebie, jednak cała akcja budzi w niej wiele wątpliwości.

"Zastanawiam się tylko w jaki sposób nasze elity polityczne i kościelne wytłumaczą swoim poddanym, że w obliczu bezrobocia, biedy, a nierzadko głodu, obecnych wciąż w wielu miejscach w Polsce, chcemy systemowo pomóc nie tym, którzy na tę pomoc czekają od lat, a tym, którzy przed chwilą o tę pomoc poprosili. Zachodzę w głowę jak kraj, który w najprostszych sprawach nie potrafi pomóc własnym obywatelom, twierdzi, że umie pomóc innym" - napisała restauratorka.

Według niej tak odmienni kulturowo uchodźcy nie zostaną dobrze potraktowani w Polsce, a "przyjęcie ludzi o nieznanych zwyczajach i często niezwykle ortodoksyjnych w przekonaniach" może skończyć się prawdziwą katastrofą.

Podobno nasi rodacy są dosyć specyficzni i nie całkiem otwarci na inne kultury. Ponadto dla Polaków ważniejszymi rzeczami od pomocy tym ludziom mogą stać się obrona rodzimej kultury i polskich rodzin.

"Brutalna i okrutna wojna, która tę ogromną rzeszę ludzi skazała na tułaczkę po świecie nie będzie wystarczającym argumentem dla tych, którzy będą stawać w obronie ‘polskich wartości’, a ja z ogromnym smutkiem uświadamiam sobie, że ich racje mogą być prawdziwe" - można przeczytać we wpisie Gessler.

Na koniec prowadząca program "Kuchenne rewolucje" poprosiła swoich fanów, by podzielili się z nią swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Ci w większości poparli jej słowa i zadeklarowali, że "najpierw trzeba pomóc naszym".

Wy tez utożsamiacie się ze stanowiskiem zaprezentowanym przez restauratorkę?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magda Gessler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama