Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Maciej Kozłowski czekał na przeszczep

Maciej Kozłowski od lat chorował na zapalenie wątroby typu C. Czekał na przeszczep. Pod koniec kwietnia jego samopoczucie się pogorszyło i trafił do szpitala. Zmarł 11 maja. We wrześniu skończyłby 53 lata.

Aktor zaangażowany był w działalność organizacji wspierających walkę z nowotworem. Brał udział w marszach Narodowej Koalicji do Walki z Rakiem. Przyjaciele wspominają go jako człowieka ciepłego, prawego i pokornego.

Kilka dni przed swoimi 50. urodzinami w wywiadzie dla "Gali" stwierdził, że "żyje już tylko dla kilku spotkań i paru wzruszeń":

- Wszystko zależy, jak się do tego momentu żyło. Nie pochylam się nad tym faktem. Mam to w nosie. W wieku, w którym jestem, trzeba mieć świadomość tego, co się umie i czego się nie potrafi. Trzeba żyć świadomie - tłumaczył.

Reklama

Życie go nie oszczędzało. Doświadczył ubóstwa, bezdomności, więzienia [za handel walutą został aresztowany w Budapeszcie - przyp. red.]. Ojciec po rozwodzie z matką nie potrafił nawiązać z nim kontaktu, był przeciwko niemu. - Zawsze byłem winny. Musiałem bardzo nad sobą pracować, by w dorosłym życiu okazywać uczucia - mówił na łamach jednej z gazet.

Kiedy pierwszy raz przyjechał do stolicy, nie znał tutaj nikogo, nie miał kontaktów ani pieniędzy. Sypiał w radiowym studio, domach przyjaciół, na dworcu. - Po prostu nie miałem gdzie mieszkać - wyznał.

Pod koniec 2008 roku poślubił Agnieszkę Kowalską, krakowską malarkę. Nie chciał, by na ślubie obecne były media. - Uważam, że tego typu demonstracje są żenujące. To nie w moim stylu - podkreślał.

Po ślubie zamieszkał w ukrytym w świętokrzyskich lasach domu. Nie sądził, że jeszcze kiedyś spotka go takie uczucie. - To nie jakieś tam zakochanie, to miłość! Będę nią darzyć Maćka do końca moich dni - wyznała Kowalska. Pan Maciej dodał: - W życiu najważniejsze jest samo życie. I to, żeby być szczęśliwym.

Zobacz również: Pożegnanie Macieja Kozłowskiego

Na Żywo
Dowiedz się więcej na temat: choroby | Maciej Kozłowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »