Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Księżna Kate dokonała zmian w pierścionku Diany! Czemu to zrobiła?

Cały świat był poruszony, gdy wyszło na jaw, że książę William (38 l.) oświadczył się Kate Middleton (39 l.) pierścionkiem księżnej Diany. Okazuje się, że tuż po tym jak powiedziała "tak", dokonała zmian w ikonicznej biżuterii. Jaki miała powód?

To już 40 lat odkąd książę Karol podarował Dianie szafirowy diament, który wybrała ze względu na dopasowanie do koloru jej oczu. Pomimo upływającego czasu nadal pozostaje on jednym z najbardziej rozpoznawalnych pierścionków zaręczynowych na świecie.

Ponad dekadę temu tę ikoniczną biżuterię podarował książę William Kate Middltone, gdy prosił ją o rękę. Wychodzi jednak na to, że księżna musiała dokonać przeróbek w słynnym pierścionku.

Księżna Kate dokonała zmian w pierścionku zaręczynowym Diany

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych klejnotów w kolekcji rodziny królewskiej. Według wielu źródeł, to sama księżna Diana zdecydowała, że właśnie ten pierścionek wyląduje na je palcu. 

Reklama

Wielki szafirowy kryształ otoczony diamentami nadal robi wielkie wrażenie. W momencie, kiedy Diana otrzymała go od Karola, był wart około 22,5 tysiąca funtów.

Chociaż pierścień księżnej jest zdecydowanie doskonały pod każdym względem, to Kate Middltone zmuszona była zaingerować w jego wygląd. Jak donoszą zagraniczne portale, księżna oddała biżuterię do jubilera G. Collins and Sons, ponieważ była na nią za duża. 

Jednak zamiast usuwania części pierścionka i ponownego lutowania go, złotnik postanowił dodać do jego wnętrza małe platynowe koraliki. W ten sposób zmniejszył rozmiar, nie naruszając jego struktury.

Według strony The Court Jeweler słynny pierścień księżnej Diany kosztowałby obecnie jakieś 123 tysiące funtów, czyli prawie dziesięć razy więcej niż za czasów młodości Karola. 

Jeden z lokajów Diany w filmie dokumentalnym ujawnił, że słynną biżuterię odziedziczył książę Harry, ale zrzekł się jej na rzecz Williama, gdy dostrzegł jego plany wobec Kate. Gdy nie zdecydowałby się na takie poświęcenie, dzisiaj kultowy pierścień nosiłaby Meghan Markle. 

***

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje