Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Krystyna Janda udostępniła tajne pismo. W taki sposób chcieli uciszyć Lady Pank!

Od paru dni polskie media żyją aferą radiowej Trójki. Usunięcie z listy przebojów utworu Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, wywołało falę krytyki i protestów. Głos w tej sprawie postanowiła zabrać Krystyna Janda (67 l.), która porównała cenzurę władz stacji do tej stosowanej w latach 80. Tak bezpośrednia nigdy nie była!

Aktorka bardzo rzadko udziela się w sprawach społeczno-politycznych. Jednak tym razem postanowiła zrobić wyjątek. 

Reklama

Zbulwersowana zachowaniem władz Trójki i usunięciem krytycznej wobec Jarosława Kaczyńskiego piosenki Kazika postanowiła odnaleźć w archiwach tajne pismo w sprawie zespołu Lady Pank.

Jego treść budzi grozę i pokazuje dramatyczną sytuację polityczną w Polsce na początku lat 80.

Sprawa dotyczy utworu "Mniej niż zero", który nie spodobał się ówczesnej władzy na tyle, iż postanowiła go zablokować za wszelką cenę.

"Proponuję, aby metodami operacyjnymi wzmocnić tendencję spadkową piosenki i wyeliminować ją z listy przebojów po 2-3 tygodniach. Natychmiastowa eliminacja jest także możliwa, jednak spowodowałaby niepotrzebny rozgłos" - czytamy w piśmie.

Czytaj na następnej stronie...

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Janda | Lady Pank | Janusz Panasewicz | Jan Bo | Kazik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »