Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Królowa matka była przeciwna małżeństwu Elżbiety II i Filipa! Wolała kogoś innego

Niedawno w Wielkiej Brytanii został wyemitowany dokument poświęcony rodzinie królewskiej. W "The Queen Mother: War & Widowhood" wyszło na jaw, że królowa matka nie chciała, aby Elżbieta II (95 l.) poślubiła księcia Filipa.

Każda matka ma jakieś wyobrażenia względem swojego przyszłego zięcia. Okazuje się, że królowa matka również je miała. Według niej książę Filip nie był najlepszym wyborem dla Elżbiety II. Co miała przeciwko wybrankowi królowej? 

Matka Elżbiety II nie chciała, by ta poślubiła Filipa

W jednym z najnowszych dokumentów dotyczących życia rodziny królewskiej, a dokładniej historii Elizabeth Bowes-Lyon, czyli królowej matki, zostało ujawnionych wiele tajemnic. Jedną z nich jest niechęć, jaką żona króla Jerzego IV żywiła do księcia Filipa. Mówi się, że nie chciała, by ta go poślubiła. 

Według jednego z królewskich biografów - Hugo Vickersa, królowa pragnęła, żeby jej córka wyszła za brytyjskiego arystokratę lub wysoko postawionego żołnierza należącego do pułku piechoty.

Królowa matka chowa urazę do Niemców

Reklama

Głównym powodem uprzedzeń matki Elżbiety II względem księcia Filipa, było jego pochodzenie. Od początku uważała go za obcokrajowca i nie chciała, by był częścią rodziny królewskiej. Według historyka dr. Chardina Kaula, była przeciwna ich związkowi ze względu na bagaż rodzinny, który mu towarzyszył.

Chodziło konkretnie o pochodzenie Filipa. Książę, który zmarł w kwietniu w wieku 99 lat, urodził się w grecko-duńskiej rodzinie królewskiej. Jego matka była Niemką, księżniczką Battenberg. Vickers twierdzi, że królowa żywiła naturalną nieufność i niechęć do cudzoziemców.

Jednak mimo wszystkich oporów, para pobrała się w 1947 roku w opactwie Westminster w Londynie. Mówi się, że Elżbieta II zakochała się w młodym arystokracie od pierwszego wejrzenia.  

***

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: królowa matka | Elżbieta II | książę Filip | małżeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje