Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Kora: Menedżerka artystki dementuje

Jeden z tabloidów zarzucił Korze (65 l.), że pieniądze zebrane przez fundację na kosztowne leczenie - 160 tys. złotych - przeznaczyła na kupno luksusowego samochodu. Artystka wydała oświadczenie w tej sprawie.

Reklama

Walcząca z rakiem jajnika wokalistka zaapelowała kilka miesięcy temu o wsparcie finansowe - koszt miesięcznej kuracji lekiem Olaparib, który zapobiega nawrotowi raka szyjki macicy, wynosił aż 24 tys. złotych i przekraczał jej możliwości.

Reklama

Dzięki fanom i ludziom dobrej woli zebrano pokaźną sumę, która miała zostać przeznaczona nie tylko na leczenie Kory, ale i innych chorych kobiet.

1 września Ministerstwo Zdrowia zdecydowało jednak o refundacji leku. Dziennikarze "Super Expressu" postanowili sprawdzić, na co artystka przeznaczyła zebrane pieniądze. W sobotę ujawnili rezultaty swojego śledztwa na łamach gazety, sugerując, że Kora kupiła luksusowe BMW, którym woziła się z mężem po Sopocie.

Menedżerka wokalistki postanowiła odnieść się do tej informacji w oficjalnym oświadczeniu...

"Działając w imieniu KORY stanowczo zaprzeczamy nieprawdziwym informacjom, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w pewnej gazecie oraz na portalach plotkarskich, że KORA za pieniądze zebrane na leczenie kupiła sobie samochód marki BMW" - czytamy.

"Przyczyną pojawienia się tych informacji bez wątpienia jest dziennikarska nierzetelność. Informacje te nie zostały zweryfikowane, ani u adresatki publikacji, ani w innym wiarygodnym źródle. Jako menadżerka KORY oświadczam, że samochód marki BMW, którym KORA przyjechała do Sopotu należał do koncernu motoryzacyjnego BMW. Artystka odwiedziła Sopot w celach służbowych. KORA przyjechała do Sopotu na EFNI - Europejskie Forum Nowych Idei i wzięła udział w panelu poświęconym tematyce: Czy zwierzęta są lepsze niż ludzie?

Na konferencji odbyła się również prezentacja filmu Bartosza Konopki: Droga do mistrzostwa, który opowiada o 5 twórcach, w tym o KORZE. Producentem tego filmu jest firma BMW. KORA nie jest właścicielką samochodu marki BMW i nie poczyniła żadnych innych inwestycji z funduszu przeznaczonego na leczenie. Opublikowane insynuacje są dla artystki krzywdzące i naruszają jej dobra osobiste. Informuję również, że Kora - Olga Sipowicz wszystkie zebrane środki na swojej Skarbonce na koncie Fundacji Alivia przekazała na leczenie 19-letniego Kamila Bryka który choruje na czerniaka złośliwego".

Zdjęcia nowego samochodu Sipowiczów publikowaliśmy już w kwietniu:

***

Zobacz więcej materiałów o gwiazdach:

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »