Reklama

Reklama

Reklama

Kogo naprawdę kochała Diana? Lista jej kochanków jest długa!

Książę Karol (68 l.) nie chciał jej pokochać, dlatego Diana (+36 l.) rozpaczliwie szukała uczucia w ramionach innych mężczyzn...

Zdradzana i lekceważona przez księcia Karola Diana była samotna i nieszczęśliwa. Choć podejmowała dramatyczne próby zwrócenia na siebie uwagi męża – kilka tygodni po ślubie nawet podcięła sobie żyły – zrozumiała, że nigdy nie wygra z jego kochanką, Camillą Parker Bowles.

Zraniona Diana zaczęła więc szukać miłości u innych mężczyzn. 

Platoniczna relacja z ochroniarzem

Do najgłośniejszych znajomości księżnej należała jej bliska relacja z ochroniarzem, Barrym Mannakee. W ujawnionych niedawno nagraniach, księżna – unikając jednak dosłowności i szczegółów – zdradza: „W wieku 24 lat zakochałam się w kimś, kto był częścią tego wszystkiego. Gdy to się wydało, usunięto go”. 

Reklama

Choć Diana podkreśla, że uczucie do ochroniarza było raczej platoniczną miłością niż romansem, z taśm wynika, że była gotowa dla niego odejść od Karola. Gdy jednak książę zorientował się, że jego żonę i ochroniarza łączy coś więcej niż tylko przyjaźń, usunął go ze służby. Zaledwie trzy tygodnie po zwolnieniu Barry Mannakee zginął w wypadku motocyklowym, pozostawiając Dianę ze złamanym sercem.

Później kochankiem Diany był ponoć kapitan James Hewitt, który uczył jej synów jazdy konnej. Skandalem skończył się romans Diany z przyjacielem z dzieciństwa Jamesem Gilbeyem – do prasy wyciekła taśma z nagraniem ich rozmowy telefonicznej, w której księżna wyrażała obawy przez zajściem w ciążę.

Wielką miłością Diany był pakistański chirurg Hasnat Khan. Poznali się przez przypadek, w 1995 roku. Diana towarzyszyła swojej akupunkturzystce Oonagh Toffolo w szpitalu Royal Brompton w Londynie.

Toffolo czekała na wynik operacji serca swego męża Josepha. W pewnym momencie w poczekalni pojawił się lekarz, który asystował przy zabiegu.

Choć Hasnat Khan zamienił z księżną zaledwie kilka zdań, zrobił na niej wielkie wrażenie. Diana była tuż przed rozwodem i dała się ponieść uczuciu, które chirurg szybko odwzajemnił.

Chciała odegrać się na miłości swojego życia

Przez wiele miesięcy udawało jej się utrzymywać ten romans w tajemnicy. W peruce i przebraniu wymykała się na randki z doktorem. Jeździli jego starym autem na koncerty. 

W lutym 1996 r. Diana poleciała do Pakistanu, by poznać rodzinę ukochanego. Nie zrobiła na niej najlepszego wrażenia, a Khan coraz bardziej sceptycznie podchodził do ich ślubu.

Na początku 1997 r. zaproponował księżnej, by zostali tylko przyjaciółmi. Wtedy Diana zaczęła się potajemnie spotykać z Dodim Al-Fayedem. Jak twierdzili później jej przyjaciele, chciała wzbudzić zazdrość Hasnata. A potem przyszła fatalna noc 31 sierpnia 1997 r. Księżna i Dodi zginęli w wypadku. 

"Mogła być szczęśliwą mężatką i mieć więcej dzieci" – powiedział Hasnat Khan w jednym z wywiadów. 

"Ze mną lub z kimkolwiek innym. Próbuję o tym nie myśleć. To i tak niczego nie zmieni" – wyznał.

Życie na Gorąco - Dworskie Życie
Dowiedz się więcej na temat: księżna Diana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy