Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Kłosowski traci wzrok i tęskni za żoną

Od śmierci żony mocno niedowidzący Roman Kłosowski (84 l.) sam musi stawiać czoła codzienności. Przychodzi mu to z trudem, ale pomocy odmawia!

Reklama


Reklama

Niezapomniany Maliniak z serialu "Czterdziestolatek, 84-letni Roman Kłosowski na skutek poważnej choroby oczu prawie nic nie widzi. Przez ostatnie lata jego oczami była ukochana żona, Krystyna. To ona czytała aktorowi prasę i scenariusze, załatwiała sprawy mieszkaniowe, robiła zakupy, towarzyszyła w pracy i na spacerach.

Wraz z jej odejściem (zmarła w czerwcu br. na skutek choroby nowotworowej) życie Romana Kłosowskiego zmieniło się nie do poznania. Żyje mu się bardzo ciężko, do czego jednak on za nic w świecie nie chce się przyznać. Dramat aktora ujawnił "Twojemu Imperium" jeden z jego przyjaciół pragnący zachować anonimowość...

"Śmierć żony była dla Romana ogromnym ciosem, ale nie popadł w depresję" - opowiada. "Czuje się jednak mocno osamotniony, bo stracił nie tylko najlepszego przyjaciela, ale i opiekuna. Wprawdzie troszczą się o niego syn i synowa, a nawet opłacona sąsiadka, która pomaga aktorowi załatwić wiele spraw i zaopatrzyć lodówkę, ale żadne z nich jest w stanie wypełnić w jego życiu pustki po Krystynie".

Roman Kłosowski rzadko wychodzi sam z domu, a jeśli już, to obiera krótkie, dobrze znane sobie trasy. Oferty pomocy płynące od przyjaciół regularnie odrzucai Przy życiu trzyma aktora jedynie praca - jest mocno zaangażowany w działalność aktorów-seniorów w ZASP-ie. Wciąż spełnia się też na scenie. Gra w monodramie Samuela Becketta "Ostatnia taśma Krappa" w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Od tego sezonu spektakl stał się sztuką tzw. "wyjazdową". Ma być wystawiany w Elblągu, Płocku, Białej Podlaskiej i Warszawie. Teatr nie zapewnia artyście transportu. Roman Kłosowski będzie więc musiał dotrzeć na wyznaczone miejsca we własnym zakresie. 

Źródło: Uwaga TVN/x-news

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Roman Kłosowski | choroby | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »