Przejdź na stronę główną Interia.pl

Katarzyna Łaniewska wciąż nie pogodziła się ze śmiercią męża. To dla niej smutny czas

Katarzyna Łaniewska (85 l.) nie miała ostatnio łatwego życia. Wielu nie wierzyło, że aktorce uda się jeszcze podnieść. Teraz musi nauczyć się żyć bez ukochanego, który ją ocalił i nadał jej życiu sens.

Ich pierwsze spotkanie można nazwać zrządzeniem losu albo, jak kto woli, przypadkiem. Prawdą jest, że od tego momentu w życiu Katarzyny Łaniewskiej nic już nie było takie samo. To dzięki Andrzejowi Błaszczakowi aktorka znów uwierzyła w miłość i wygrała z własnymi demonami.

Reklama

Para spędziła razem wiele szczęśliwych lat, a gdy kilka miesięcy temu Andrzej odszedł na zawsze, pozostawił w sercu żony pustkę. Zanim Katarzyna poznała mężczyznę swojego życia, zakochała się w przystojnym koledze ze studiów aktorskich, Ignacym Gogolewskim (87 l.). Spotkali się na warszawskiej PWST. Szybko połączyła ich pasja do zawodu i namiętność.

"To była absolutna fascynacja z obu stron" - wspomina dzisiaj Gogolewski.

Jeszcze na studiach, w 1953 r., para pobrała się, a po pięciu latach małżeństwa na świat przyszła ich córka Agnieszka. Choć oboje realizowali się w aktorstwie, cały ciężar organizacji życia rodzinnego spoczywał na barkach Łaniewskiej.

"Dla niego zawsze najważniejszy był teatr. Nie zajmował się wychowaniem dziecka, nie włączał się w sprawy prowadzenia domu. Dużo pracował" - skarżyła się aktorka.

Gogolewski narzekał z kolei na władczą naturę żony.

"Nie pozwalała sobie w kaszę dmuchać. I tak pozostało do dziś. Nieszczęście tego związku polegało na tym, że charakterologicznie byliśmy podobni. Dlatego wciąż między nami iskrzyło" - wyjaśniał po latach. 

Może właśnie z tego powodu aktor rzucił się w ramiona mieszkającej w tej samej kamienicy prezenterki telewizyjnej Ireny Dziedzic (93 l.). Nawiązali płomienny romans, o którym jego żona w końcu się dowiedziała. Upokorzenie było ogromne - rywalka, którą zresztą aktorka często spotykała w osiedlowym sklepie, była starsza od Katarzyny o osiem lat, a związkiem Gogolewskiego i Dziedzic żyła cała ówczesna Warszawa.

Czytaj więcej na następnej stronie: 

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Łaniewska

Reklama

Reklama

Reklama