Reklama

Reklama

Reklama

Katarzyna Bosacka pokazała, ile kosztuje już paczka kaszy gryczanej. Masowo znika z półek!

Katarzyna Bosacka prezentuje w mediach społecznościowych skutki szalejącej inflacji. Hitem jest cena paczki kaszy gryczanej, za którą trzeba już zapłacić prawie 8 zł.

Polacy zmagają się z jedną z najwyższych inflacji w Europie - w maju wyniosła ona 13,9 proc. i jest najwyższa od lutego 1998 roku. Najbardziej podrożała żywność i napoje bezalkoholowe (13,5 proc.), nośniki energii (31,4 proc.) i ceny paliw (35,4 proc.).

Choć trudno w to uwierzyć, specjaliści ostrzegają, że największy cenowy koszmar dopiero przed nami. W drugim tygodniu czerwca kierowcy muszą się liczyć ze wzrostem cen paliw. Zdaniem analityków benzyna 95 oktanowa zbliży się do 8 zł za litr. Jeśli podrożeje benzyna, podrożeje i żywność.

Katarzyna Bosacka pokazała w mediach społecznościowych, ile obecnie kosztuje paczka kaszy gryczanej, za którą kilka miesięcy temu płaciliśmy nieco ponad 4 zł - to niecałe 8 zł. Co ciekawe, konsumenci masowało zaczęli wykupywać ze sklepów produkty zbożowe.

Paczka kaszy gryczanej za prawie 8 zł

Reklama

Bosacka zacytowała słowa prezesa firmy produkującej m.in. wege burgery, który na konferencji żywnościowej odniósł się do wzrostu cen zbóż, w tym gryki. Miał powiedzieć:

Zobacz też:

Małżeńskie "brudy" Rodowicz ujrzą światło dzienne. Szykuje się sensacja

Ida Nowakowska pozuje u boku hollywoodzkiej gwiazdy. Jest nie do poznania

POMAGAMY UKRAINIE
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka

Reklama

Reklama

Reklama